Chemia, odczynniki chemiczne 

Surowce i odczynniki chemiczne, np. askorbinian sodu czy wodorowęglan sodu (soda oczyszczona), odgrywają dużą rolę w życiu codziennym. Soda oczyszczona w kuchni stosowana jest jako zamiennik proszku do pieczenia, np. do spulchniania omletów i ciast, mało kto wie jednak, że można użyć jej także do peelingu, neutralizowania zapachów, czyszczenia r...

Surowce i odczynniki chemiczne, np. askorbinian sodu czy wodorowęglan sodu (soda oczyszczona), odgrywają dużą rolę w życiu codziennym. Soda oczyszczona w kuchni stosowana jest jako zamiennik proszku do pieczenia, np. do spulchniania omletów i ciast, mało kto wie jednak, że można użyć jej także do peelingu, neutralizowania zapachów, czyszczenia różnych powierzchni zamiast agresywnych detergentów i środków czystości. „Soda oczyszczona jak stosować” to jedno z częstszych pytań w sieci. Zapraszamy do poznania innych surowców występujących w ofercie naszego sklepu.

Więcej
Znaleziono produktów: 8

9,67 zł
Produkt dostępny

Organiczny związek chemiczny z grupy askorbinianów, sól kwasu askorbinowego i sodu.

30,81 zł
Produkt dostępny

Chloryn sodu, NaCIO2, 25%, 100ml. Produkt do uzdatniania wody. Preparat chemiczny.  

2,36 zł
Produkt dostępny

Boraks - Czteroboran Sodu - nieorganiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu borowego. Borax występuje w przyrodzie jako minerał rodzimy (Na2B4O7·10H2O) oraz częściowo odwodnione tinkalkonit i kernit.  

9,67 zł
Produkt dostępny

Dimetylosulfotlenek (DMSO) organiczny związek chemiczny z grupy sulfotlenków, jest naturalną substancją pochodzącą z miazgi drzewnej. Wykorzystywany jako odczynnik chemiczny, analityczny oraz naturalny rozpuszczalnik.  

16,18 zł
Produkt dostępny

KWAS CYTRYNOWY 1-hyd. r-r 50% 100ml

16,18 zł
Produkt dostępny

Kwas solny roztwór 4%.

5,12 zł
Produkt dostępny

Sól Epsom (sól gorzka, siarczan magnezu siedmiowodny, sól rzymska) to nieorganiczny związek chemiczny. Swoją nazwę zawdzięcza miejscowości Epsom w Anglii, gdzie była w dawnych wiekach odparowywana z tryskających tam źródeł.  

2,44 zł
Produkt dostępny

Wodorowęglan sodu (Soda oczyszczona) - Nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów, wodorosól kwasu węglowego i sodu. Wodorowęglan sodu bywa też nazywany kwaśnym węglanem sodu.  

Wyświetla 1 - 8 z 8 produktów