Glony i Algi 

Algi naturalne i glony naturalne

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta wymaga odpowiedniej suplementacji. Naturalne produkty – świeże warzywa, owoce, mięso i ryby – nie zawsze są w stanie dostarczyć organizmowi odpowiednie dawki cennych witamin i składników mineralnych. Doskonałym uzupełnieniem zdrowego jadłospisu będą glony naturalne, jak równi...

Algi naturalne i glony naturalne

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta wymaga odpowiedniej suplementacji. Naturalne produkty – świeże warzywa, owoce, mięso i ryby – nie zawsze są w stanie dostarczyć organizmowi odpowiednie dawki cennych witamin i składników mineralnych. Doskonałym uzupełnieniem zdrowego jadłospisu będą glony naturalne, jak również algi naturalne dostępne jako algi w proszku oraz algi w tabletkach.

Glony naturalne i algi naturalne – bogactwo witamin i składników mineralnych

Glony i algi nie kojarzą się w prawdzie ze smacznymi potrawami, jednak już bardzo dawno temu odkryto i opisano ich dobroczynne właściwości. Glony naturalne – takie jak chociażby morszczyn pęcherzykowaty – oraz algi naturalne to przede wszystkim bogactwo witamin i cennych składników mineralnych. Ale to nie wszystko! W tych naturalnych specyfikach można odnaleźć również białka, błonnik i zdrowe tłuszcze. Jednym słowem – wszystko, czego organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Algi naturalne, jak również glony naturalne są szeroko dostępne i z ich prozdrowotnych właściwości może dziś skorzystać każdy. Są dostępne najczęściej w postaci tabletek lub proszku. W obu przypadkach są bardzo łatwo przyswajalne i mogą być stosowane jako suplement diety.

Algi w proszku – zdrowie na wyciągnięcie ręki

Algi naturalne i glony naturalne bardzo często występują w postaci proszku. Jest to jeden z najpopularniejszych – obok kapsułek – wariantów, w jakich można spotkać te specyfiki na sklepowych półkach. Algi w proszku, które bez problemu odnajdziemy na rynku, to przede wszystkim: algi brunatne, chlorella, spirulina i laminara digitata.

Trudno wymienić wszystkie z licznych dobroczynnych właściwości tej rośliny. Warto zaznaczyć, że algi w proszku w odmianie brunatnej znalazły szerokie zastosowanie w kosmetyce i od lat służą jako środek pozwalający zachować młodość i piękną urodę. Są bogate w witaminę C, E, K, A oraz witaminy z grupy B. Zawarte w nich fitohormony pobudzają skórę do regeneracji. Podobne zastosowanie ma laminaria digitata znana również jako listownica palczasta. To kolejny przykład algi w proszku, która korzystnie wpływa na kondycję skóry – wspiera syntezę kolagenu, pobudza krążenie krwi i udrażnia naczynia limfatyczne.

Algi w tabletkach – naturalny suplement diety

Algi w tabletkach to kolejny wariant dobroczynnego specyfiku, który korzystnie wpływa na organizm. Jednym z najpopularniejszych rodzajów algi w tabletkach jest chlorella, która jest prawdziwą bombą witaminową. Zawiera w sobie witaminy B1, B2, B6, B12 i E. Ponadto cechuje ją wysoka zawartość białka, błonnika pokarmowego i minerałów. Samo zdrowie! Podobne właściwości ma spirulina. Te algi w tabletkach także są cennym źródłem białka i błonnika. Dodatkowo znajdziemy w nich tiaminę, ryboflawinę, niacynę, cynk, żelazo, i witaminę E. Nie ma wątpliwości, że algi w tabletkach to doskonały – i przy tym całkowicie naturalny! – suplement diety. Trudno przecenić walory prozdrowotne, które bez wątpienia posiadają glony naturalne i algi naturalne. Co więcej, można je nabyć w bardzo korzystnych cenach – będzie to zakup, który nie umniejszy zasobów domowego budżetu, a jednie zapewni zdrowie i doskonałą formę domownikom.

Więcej
Znaleziono produktów: 11

Podkategorie

Spirulina

Jednym z głównych powodów, dla których ogromna ilość ludzi rezygnuje z regularnych ćwiczeń na siłowni, jest brak efektów. Wynikać może to z kilku czynników, takich jak nieodpowiednio ułożone treningi, czy też indywidualne cechy, skutkujące szybszym wydaleniem z organizmu substancji, odpowiedzialnych za budowanie masy mięśniowej. W takich przypadkach, aby wykryć konkretną przyczynę, należy skonsultować się z lekarzem, a następnie z dietetykiem, który dobierze odpowiedni rodzaj suplementacji. Bardzo często jest to spirulina w tabletkach, posiadająca właściwości, będące zbawiennymi przy ćwiczeniach siłowych.

Spirulina hawajska w tabletkach - w czym pomoże?

Historia stosowania spiruliny w celach suplementacyjnych sięga Azteków. Wykorzystywali oni te algi w celu wzmocnienia. Obecnie jest to jedna z najbardziej pożądanych i łatwo przyswajalnych roślin. Pochodząca z gatunku sinic spirulina jest bogata w białko, co wpływa na ogromne zapotrzebowanie na nią wśród sportowców. Oprócz nich, bardzo chętnie sięgają po nią również wegetarianie i weganie, chcący uzupełnić braki białkowe w swojej diecie. Na skutek braku mięsa obniża się u nich poziom aminokwasów (chociaż dobrze dobrana dieta roślinna eliminuje ten problem) oraz witamin z grupy B. Duże znaczenia ma tutaj również inna właściwość, którą posiada spirulina hawajska w tabletkach. Jest to oczyszczanie organizmu. Podobnie jak chlorella, spirulina wpływa na pozbywanie się z krwioobiegu niebezpiecznych substancji i metali ciężkich. Wpływa to na łatwiejsze transportowanie niezbędnych substancji do poszczególnych komórek organizmu, a także ogranicza ryzyko wystąpienia zawału serca, czy też udaru mózgu. Spirulina hawajska w proszku stosowana jest dokładnie w takich samych przypadkach. Jedynym co ją wyróżnia jest łatwość jej aplikacji. Wystarczy bowiem jedynie rozpuścić ją w odpowiedniej ilości wody, a następnie wypić.

Dieta a spirulina w tabletkach i proszku

Spirulina hawajska w tabletkach stanowi ogromne wsparcie dla organizmu, w każdej sytuacji. Jest dostępna bez recepty, a jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Co najważniejsze, może być stosowana w każdego rodzaju diecie, w celu poprawienia wchłaniania niezbędnych do życia elementów. Najwyższej jakości produkty, oferowane na tej stronie, posiadają gwarancję naturalnego pochodzenia, a same algi, które stanowią główny element tych suplementów, są świetnym gatunkowo wyborem, mogącym mieć ogromny wpływ na zachowanie zdrowia. Spirulina hawajska w proszku, oprócz łatwości przyswajania przez organizm, może być również elementem dodawanym do różnych potraw. Warto zmieszać ją z sosem do sałatki, albo dosypać do zupy warzywnej. W ten sposób zachowa się wszystkie jej właściwości, jednocześnie polepszając jej smak.

Najważniejszym aspektem jest jednak to, kiedy powinno się stosować spirulinę. Przede wszystkim są to: problemy z budowaniem masy mięśniowej, nieudane próby odchudzania się, konieczność oczyszczenia organizmu, niedobór witamin z grupy B, a także chęć poprawy przyswajania niezbędnych składników, np. aminokwasów, minerałów, witamin.

Chlorella

Suplementacja organizmu może wydawać się czasami zbędna i szkodliwa. Jest to jednak mylne przekonanie, nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym w dzisiejszych czasach. Suplementy diety, odpowiednio dobierane i kontrolowane przez doświadczonych specjalistów, są najlepszą formą zadbania o uzupełnienie wszelkich braków, wynikających z nieodpowiedniego odżywiania oraz wynikające z wyjałowienia produktów spożywczych z witamin, minerałów oraz innych wartościowych składników. Jakość produktów spożywanych na co dzień jest co raz gorsza, co jest niestety celowym zabiegiem. Wybierając produkty spożywcze ze sklepowych półek nie łudźmy się, że są na tyle wystarczające, by nie suplementować. Jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się więc chlorella w proszku, która zawiera wiele niezbędnych składników.

Chlorella - najzdrowsza alga

Jedzenie alg zazwyczaj nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Mają bowiem bardzo specyficzny smak, który zniechęca już po pierwszym spróbowaniu. W większości przypadków są to jednak rośliny pochodzące z oceanów lub mórz. Chlorella rośnie natomiast w wodach słodkich, co wpływa na brak słonego posmaku. Jest to jednokomórkowa alga, charakteryzująca się bardzo wysokim stężeniem chlorofilu i zawartością pigmentów fotosyntezy typu a i b. Dzięki takiemu składowi, jest to jedna z najlepiej oczyszczających organizm substancji, która może być z powodzeniem stosowana również w uzupełnianiu braków w diecie. Z ogromną skutecznością wpływa na wydalanie z układu krwionośnego i pokarmowego wszelkich metali ciężkich i toksyn. W ten właśnie sposób wpływa na oczyszczanie krwi i jej lepszy skład. Chlorella w tabletkach to również idealne rozwiązanie mające działanie antybakteryjne, antygrzybiczne i antywirusowe. Jest bardzo dobrze przyswajalna, na skutek swojego naturalnego pochodzenia. Warto zastanowić się nad jej stosowaniem, zwłaszcza w przypadku niedoboru żelaza, potasu, cynku, a także wapnia.

Chlorella w tabletkach i w proszku

Stosowanie tych alg jest, bez wątpienia zbawienne. Ich zażywanie przyczyni się nie tylko do usunięcia szkodliwych składników z organizmu, ale również pozwoli na zachowanie zdrowia, co jest wynikiem dostarczania wielu witamin i minerałów. Chlorella w proszku stanowi jedną z podstawowych form, w jakich, w suplementacji organizmu, występuje ta roślina. Jej stosowanie jest proste i zależne jedynie od preferencji danej osoby. Najczęściej rozpuszcza się ją w wodzie, aby następnie wypić. Regularne przyjmowanie alg w tej formie pozwoli na konsekwentne oczyszczanie układu krwionośnego. Inną, równie popularną, ale też stosunkowo mało uciążliwą formą, są tabletki. W tym przypadku należy się ściśle stosować do zaleceń producenta. Chlorella w tabletkach zawiera bowiem stężone algi, których nadmiar nie będzie korzystny dla organizmu.

Pozytywne aspekty przyjmowania suplementacji chlorellą są bardzo liczne. Do podstawowych zaliczyć można jednak regulację metabolizmu, oczyszczenie krwi ze szkodliwych substancji, w tym również metali ciężkich, a także poprawę w odczuwaniu braku sił witalnych. W związku z tymi czynnikami, zauważyć można również lepszy wygląd skóry, a także zdecydowanie korzystniejsze wyniki wszelkich badań i dobre samopoczucie.

Inne

,,Zdrowa żywność” cieszy się na rynku dobrą opinią – nie tylko dlatego, że pomaga dbać o linię, uzupełnia dietę lecz także dlatego, że pochodzi z naturalnych, sprawdzonych źródeł i jest przyjazna naszym organizmom. Jeśli chodzi o zdrowe produkty sklep nasz ma wiele do zaoferowania – od mielonych alg brunatnych, chlorellę, spirulinę przez morszczyn pęcherzykowaty etc. Algi brunatne wspierają wyśmienicie odchudzanie, będąc świetnym źródłem makro i mikroelementów, poprawiając wygląd skóry, odżywiając ją i nawilżając , jednocześnie likwidując cellulit.

9,67 zł
Produkt dostępny

Algi brunatne Ascophyllum nodosum to bogate w składniki odżywcze organizmy oceaniczne, które stanowią  szerokie zastosowanie w kosmetyce. Nic w tym dziwnego, Chińczycy od dawna traktują proszek z alg brunatny jako środek, który pozwala zachować młodości i urodę nie tylko zewnętrznie ale też wewnętrznie.

62,96 zł
Produkt dostępny

Hawajska astaksantyna została pozyskana z alg Haematococcus pluviakis, które są wolne od toksyn. Rosną na Hawajach w miejscu, gdzie przestrzegane są zasady GMP, ISO, HACCP, Kosher & Halal, co warunkuje najwyższej jakości produkt.

12,87 zł
Produkt dostępny

Chlorella to zielenice występujące niemal na całej ziemi. Jej poszczególne gatunki (jest ich około 100) można znaleźć zarówno w wodach słodkich, jak i w morzach oraz oceanach. Ich komórki chronione są warstwą, zawierającą chitosan. Produkt posiada wysoką zawartość białka, błonnika oraz takich minerałów jak żelazo, cynk i wapń. Produkt ma także wysoką...

11,02 zł
Produkt dostępny

Chlorella to zielenice występujące niemal na całej ziemi. Jej poszczególne gatunki można znaleźć zarówno w wodach słodkich, jak i w morzach oraz oceanach. Ich komórki chronione są warstwą, zawierającą chitosan. Produkt posiada wysoką zawartość białka, błonnika oraz takich minerałów jak żelazo, cynk i wapń. Produkt charakteryzuje się również wysoką...

11,30 zł
Produkt dostępny

Listownica palczasta (Laminaria digitata) to duży, jadalny wodorost o brązowych liściach. Bogactwo alg morskich sprawia, że niezwykle chętnie stosowane są one w kosmetyce. Stosuje się zarówno czyste algi, jak też łączy z innymi składnikami wzmacniającymi ich działanie. 

8,86 zł
Produkt dostępny

MORSZCZYN PĘCHERZYKOWATY (Fucus vesiculosus) MIELONY Morszczyn pęcherzykowaty to alga należąca do brunatnic. Występuje w wodach przybrzeżnych północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego oraz ich mórz.

13,33 zł
Produkt dostępny

MORSZCZYN PĘCHERZYKOWATY (Fucus vesiculosus) POCIĘTY Morszczyn pęcherzykowaty to alga należąca do brunatnic. Występuje w wodach przybrzeżnych północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego oraz ich mórz.

11,94 zł
Produkt dostępny

Spirulina platensis jest glonem należącym do gromady sinic, występującym w różnorodnych warunkach środowiskowych. Po raz pierwszy został wyizolowany przez Turpina w 1827 roku z wody strumienia. Tę sinicę można spotkać w: glebie, piasku, bagnach, morskiej wodzie, słodkiej i słonej wodzie jezior, tropikalnych jeziorach, a nawet w ciepłych źródłach.

34,17 zł
Produkt dostępny

Spirulina słodkowodna z certyfikowanej uprawy ekologicznej. Spirulina platensis to bogaty w substancje odżywcze algi morskie, występujący zazwyczaj w wodach słodkich. Spirulina jest najbardziej niezwykłą rośliną odżywczą spośród 30 tys. poznanych dotychczas alg.

23,98 zł
Produkt dostępny

Spirulina hawajska (Arthrospira platensis) Premium/ Gold Standard. Hodowana w najczystszej, wysokiej jakości wodzie pitnej pozyskanej z warstwy wodonośnej na Hawajach. Charakteryzuje się najwyższą czystością na całym rynku światowym.Jedna z niewielu naturalnych roślin zawierająca tak wysoki poziom beta karotenu, witamin (zwłaszcza z grupy B) oraz...

26,76 zł
Produkt dostępny

Spirulina hawajska (Arthrospira platensis) Premium Standard - tabletki prasowane na zimno. Algi słodkowodne o wysokiej zawartości minerałów. Jeden z najbogatszych produktów zawierających beta-karoten oraz duża ilość minerałów i mikroelementów. Poprawia przemianę materii i pomaga w procesie krwiotwórczym. Posiada wysoką zawartość łatwo przyswajalnego białka.

Wyświetla 1 - 11 z 11 produktów