Glony i Algi 

Naturalne algi i glony

Nawet, jeśli odżywiasz się zdrowo – Twoja dieta jest bogata w świeże warzywa i owoce (które przeważają ilościowo nad innymi produktami). kasze, odpowiedniej jakości mięso (w niewielkich ilościach), dzikie ryby (również z umiarem), ziarna – to nie jest oczywiste, że dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych sk...

Naturalne algi i glony

Nawet, jeśli odżywiasz się zdrowo – Twoja dieta jest bogata w świeże warzywa i owoce (które przeważają ilościowo nad innymi produktami). kasze, odpowiedniej jakości mięso (w niewielkich ilościach), dzikie ryby (również z umiarem), ziarna – to nie jest oczywiste, że dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników mineralnych i witamin w odpowiednich dawkach. Naturalna suplementacja to coś, czym powinien zainteresować się każdy, kto dba o swoje zdrowie. Naturalne algi i glony, dostępne w łatwych do dawkowania tabletkach lub proszku, stanowią niezwykle cenne źródło witamin – i nie tylko.

Co dobrego jest w naturalnych glonach i algach?

Naturalne glony i algi to prawdziwe bogactwo witamin i składników mineralnych. Choć jedne i drugie kojarzą się przede wszystkim ze smacznymi potrawami, to jednak już bardzo dawno temu odkryto i opisano ich dobroczynne właściwości. W tych niepozornych roślinach można odnaleźć nie tylko minerały i witaminy, lecz także białka, błonnik i zdrowe tłuszcze. Jednym słowem – wszystko, czego organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Trudno wymienić wszystkie z licznych dobroczynnych właściwości alg. Warto zaznaczyć, że algi w proszku w odmianie brunatnej znalazły szerokie zastosowanie w kosmetyce i od lat służą jako środek pozwalający zachować młodość i urodę. Są bogate w witaminy C, E, K, A oraz witaminy z grupy B. Zawarte w nich fitohormony pobudzają skórę do regeneracji. Podobne zastosowanie ma laminaria digitata, znana również jako listownica palczasta. To kolejny przykład algi w proszku, która korzystnie wpływa na kondycję skóry – wspiera syntezę kolagenu, pobudza krążenie krwi i udrażnia naczynia limfatyczne.

Algi w proszku czy w kapsułkach?

Algi naturalne i glony naturalne bardzo często występują w postaci proszku. Jest to jeden z najpopularniejszych – obok kapsułek – wariantów, w jakich można spotkać te specyfiki na sklepowych półkach. Algi w proszku, które bez problemu odnajdziemy na rynku, to przede wszystkim: algi brunatne, chlorella, spirulina i laminara digitata. W naszym ekologicznym sklepie internetowym mamy algi naturalne w proszku oraz algi w kapsułkach – w obu formach są bardzo łatwo przyswajalne i mogą być stosowane jako naturalny suplement diety.

Spirulina i chlorella w tabletkach: suplementy dla każdego

Jednym z najpopularniejszych rodzajów algi w tabletkach jest chlorella. To prawdziwa bomba witaminowa – zawiera witaminy B1, B2, B6, B12 i E. Ponadto cechuje ją wysoka zawartość białka, błonnika pokarmowego i minerałów. Samo zdrowie! Podobne właściwości ma spirulina. Te algi w tabletkach także są cennym źródłem białka i błonnika. Dodatkowo znajdziemy w nich tiaminę, ryboflawinę, niacynę, cynk, żelazo, i witaminę E. Nie ma wątpliwości, że algi w tabletkach to doskonały – i przy tym całkowicie naturalny! – suplement diety. Trudno przecenić walory prozdrowotne, które bez wątpienia posiadają glony i algi. Co więcej, kupując algi w NatVita, czyli prosto od producenta, możesz być pewien ich najwyższej jakości i korzystnych cen.

Więcej
Znaleziono produktów: 7

62,96 zł
Produkt dostępny

Astaksantyna została pozyskana z alg Haematococcus pluviakis, które są wolne od toksyn. Rosną w miejscu, gdzie przestrzegane są zasady GMP, ISO, HACCP, Kosher & Halal, co warunkuje najwyższą jakość produkt.

12,87 zł
Produkt dostępny

Chlorella to zielenice występujące niemal na całej ziemi. Jej poszczególne gatunki (jest ich około 100) można znaleźć zarówno w wodach słodkich, jak i w morzach oraz oceanach. Ich komórki chronione są warstwą, zawierającą chitosan. Produkt posiada wysoką zawartość białka, błonnika oraz takich minerałów jak żelazo, cynk i wapń. Produkt ma także wysoką...

11,02 zł
Produkt dostępny

Chlorella to zielenice występujące niemal na całej ziemi. Jej poszczególne gatunki można znaleźć zarówno w wodach słodkich, jak i w morzach oraz oceanach. Ich komórki chronione są warstwą, zawierającą chitosan. Produkt posiada wysoką zawartość białka, błonnika oraz takich minerałów jak żelazo, cynk i wapń. Produkt charakteryzuje się również zawartością...

10,09 zł
Produkt dostępny

Spirulina platensis jest glonem należącym do gromady sinic, występującym w różnorodnych warunkach środowiskowych. Po raz pierwszy został wyizolowany przez Turpina w 1827 roku z wody strumienia. Tę sinicę można spotkać w: glebie, piasku, bagnach, morskiej wodzie, słodkiej i słonej wodzie jezior, tropikalnych jeziorach, a nawet w ciepłych źródłach.

22,13 zł
Produkt dostępny

Spirulina słodkowodna z certyfikowanej uprawy ekologicznej. Spirulina Arthrospira platensis to bogate w substancje odżywcze algi morskie, występujące zazwyczaj w wodach słodkich. Spirulina jest jedną z najbardziej niezwykłych pod kątem odżywczym, spośród 30 tyś. poznanych dotychczas alg.

23,98 zł
Produkt dostępny

Spirulina hawajska (Arthrospira platensis) Premium. Charakteryzuje się najwyższą czystością na rynku światowym. Jedna z niewielu roślin zawierająca tak wysoki poziom beta karotenu, witamin - zwłaszcza z grupy B oraz mikroelementów.

23,06 zł
Produkt dostępny

Spirulina hawajska (Arthrospira platensis) Premium - tabletki prasowane na zimno. Algi słodkowodne o wysokiej zawartości minerałów. Jeden z najbogatszych produktów zawierających beta-karoten oraz duża ilość minerałów i mikroelementów. Poprawia przemianę materii i pomaga w procesie krwiotwórczym. Posiada wysoką zawartość łatwo przyswajalnego białka.

Wyświetla 1 - 7 z 7 produktów

scanner