Spirulina 

Jednym z głównych powodów, dla których ogromna ilość ludzi rezygnuje z regularnych ćwiczeń na siłowni, jest brak efektów. Wynikać może to z kilku czynników, takich jak nieodpowiednio ułożone treningi, czy też indywidualne cechy, skutkujące szybszym wydaleniem z organizmu substancji, odpowiedzialnych za budowanie masy mięśniowej. W takich przypad...

Jednym z głównych powodów, dla których ogromna ilość ludzi rezygnuje z regularnych ćwiczeń na siłowni, jest brak efektów. Wynikać może to z kilku czynników, takich jak nieodpowiednio ułożone treningi, czy też indywidualne cechy, skutkujące szybszym wydaleniem z organizmu substancji, odpowiedzialnych za budowanie masy mięśniowej. W takich przypadkach, aby wykryć konkretną przyczynę, należy skonsultować się z lekarzem, a następnie z dietetykiem, który dobierze odpowiedni rodzaj suplementacji. Bardzo często jest to spirulina w tabletkach, posiadająca właściwości, będące zbawiennymi przy ćwiczeniach siłowych.

Spirulina hawajska w tabletkach - w czym pomoże?

Historia stosowania spiruliny w celach suplementacyjnych sięga Azteków. Wykorzystywali oni te algi w celu wzmocnienia. Obecnie jest to jedna z najbardziej pożądanych i łatwo przyswajalnych roślin. Pochodząca z gatunku sinic spirulina jest bogata w białko, co wpływa na ogromne zapotrzebowanie na nią wśród sportowców. Oprócz nich, bardzo chętnie sięgają po nią również wegetarianie i weganie, chcący uzupełnić braki białkowe w swojej diecie. Na skutek braku mięsa obniża się u nich poziom aminokwasów (chociaż dobrze dobrana dieta roślinna eliminuje ten problem) oraz witamin z grupy B. Duże znaczenia ma tutaj również inna właściwość, którą posiada spirulina hawajska w tabletkach. Jest to oczyszczanie organizmu. Podobnie jak chlorella, spirulina wpływa na pozbywanie się z krwioobiegu niebezpiecznych substancji i metali ciężkich. Wpływa to na łatwiejsze transportowanie niezbędnych substancji do poszczególnych komórek organizmu, a także ogranicza ryzyko wystąpienia zawału serca, czy też udaru mózgu. Spirulina hawajska w proszku stosowana jest dokładnie w takich samych przypadkach. Jedynym co ją wyróżnia jest łatwość jej aplikacji. Wystarczy bowiem jedynie rozpuścić ją w odpowiedniej ilości wody, a następnie wypić.

Dieta a spirulina w tabletkach i proszku

Spirulina hawajska w tabletkach stanowi ogromne wsparcie dla organizmu, w każdej sytuacji. Jest dostępna bez recepty, a jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Co najważniejsze, może być stosowana w każdego rodzaju diecie, w celu poprawienia wchłaniania niezbędnych do życia elementów. Najwyższej jakości produkty, oferowane na tej stronie, posiadają gwarancję naturalnego pochodzenia, a same algi, które stanowią główny element tych suplementów, są świetnym gatunkowo wyborem, mogącym mieć ogromny wpływ na zachowanie zdrowia. Spirulina hawajska w proszku, oprócz łatwości przyswajania przez organizm, może być również elementem dodawanym do różnych potraw. Warto zmieszać ją z sosem do sałatki, albo dosypać do zupy warzywnej. W ten sposób zachowa się wszystkie jej właściwości, jednocześnie polepszając jej smak.

Najważniejszym aspektem jest jednak to, kiedy powinno się stosować spirulinę. Przede wszystkim są to: problemy z budowaniem masy mięśniowej, nieudane próby odchudzania się, konieczność oczyszczenia organizmu, niedobór witamin z grupy B, a także chęć poprawy przyswajania niezbędnych składników, np. aminokwasów, minerałów, witamin.

Więcej
Znaleziono produktów: 4

10,09 zł
Produkt dostępny

Spirulina platensis jest glonem należącym do gromady sinic, występującym w różnorodnych warunkach środowiskowych. Po raz pierwszy został wyizolowany przez Turpina w 1827 roku z wody strumienia. Tę sinicę można spotkać w: glebie, piasku, bagnach, morskiej wodzie, słodkiej i słonej wodzie jezior, tropikalnych jeziorach, a nawet w ciepłych źródłach.

22,13 zł
Produkt dostępny

Spirulina słodkowodna z certyfikowanej uprawy ekologicznej. Spirulina platensis to bogaty w substancje odżywcze algi morskie, występujący zazwyczaj w wodach słodkich. Spirulina jest najbardziej niezwykłą rośliną odżywczą spośród 30 tys. poznanych dotychczas alg.

23,98 zł
Produkt dostępny

Spirulina hawajska (Arthrospira platensis) Premium. Charakteryzuje się najwyższą czystością na rynku światowym. Jedna z niewielu roślin zawierająca tak wysoki poziom beta karotenu, witamin - zwłaszcza z grupy B oraz mikroelementów.

23,06 zł
Produkt dostępny

Spirulina hawajska (Arthrospira platensis) Premium - tabletki prasowane na zimno. Algi słodkowodne o wysokiej zawartości minerałów. Jeden z najbogatszych produktów zawierających beta-karoten oraz duża ilość minerałów i mikroelementów. Poprawia przemianę materii i pomaga w procesie krwiotwórczym. Posiada wysoką zawartość łatwo przyswajalnego białka.

Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów