Żeń Szenie 

Produkty z żeń-szenia syberyjskiego, koreańskiego

Produkty z żeń-szenia syberyjskiego lub koreańskiego dostępne w naszym ekologicznym sklepie online mają postać kapsułek, dzięki czemu ich przyjmowanie jest łatwe także w przypadku dzieci. Kapsułki z żeń-szeniem mogą być bowiem zażywane zarówno przez dorosłych, jak i najmłodszych – to doskonały p...

Produkty z żeń-szenia syberyjskiego, koreańskiego

Produkty z żeń-szenia syberyjskiego lub koreańskiego dostępne w naszym ekologicznym sklepie online mają postać kapsułek, dzięki czemu ich przyjmowanie jest łatwe także w przypadku dzieci. Kapsułki z żeń-szeniem mogą być bowiem zażywane zarówno przez dorosłych, jak i najmłodszych – to doskonały preparat dla całej rodziny. Żeń-szeń jest naturalnym adaptogenem.

Jak dawkować żeń-szeń w kapsułkach?

Koreański żeń-szeń w kapsułkach (1 kaps. 500 mg żeń-szenia) należy przyjmować dwa razy dziennie po jednej kapsułce. Syberyjski żeń-szeń w kapsułkach (1 kaps. 400 mg ekstrakt 10: 1 z żeń-szenia) należy przyjmować dwa razy dziennie po jednej kapsułce.

W sprzedaży mamy także pocięty oraz sproszkowany korzeń żeń-szenia syberyjskiego i koreańskiego. Stosować można je w następujący sposób:

• żeń-szeń syberyjski mielony: pół łyżeczki proszku wsypać do szklanki wody, wymieszać i wypić. Przyjmować trzy razy dziennie (można również zaparzać);
• żeń-szeń koreański mielony: 1 łyżeczkę proszku wsypać do garnka, zalać połową szklanki wody, doprowadzić do wrzenia. Pozostawić pod przykryciem na 10 minut, ostudzić, następnie spożywać dwa 2 razy dziennie (można również pić na surowo);
• żeń-szeń syberyjski i koreański korzeń pocięty: 1 łyżeczkę suszonego korzenia zalać 1/2 litra wrzącej wody i gotować pod przykryciem 5 minut. Po przestudzeniu odcedzić i spożywać 2 razy dziennie.

Bardzo ważne jest to, aby kupować żeń-szeń pochodzący ze sprawdzonych źródeł. Tylko najwyższej jakości korzenie przynoszą dobre rezultaty. W sklepie internetowym i hurtowni NatVita oferowane są wyłącznie takie produkty z żeń-szeniem.

Więcej
Znaleziono produktów: 10
29,63 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Ashwagandha (Withania somnifera) rośnie w Indiach, Bangladeszu, Nepalu, Pakistanie oraz na Sri Lance. Krzew osiąga wysokość około 150 cm, charakteryzuje się żółtymi kwiatami i czerwonymi jagodami. Składnikiem aktywnym zawartym w korzeniu żeń-szenia indyjskiego są witanolidy.  

59,00 zł
Produkt dostępny

Ashwaghanda znana jest także jako wiśnia Winter, Kanaje Hindi, Ajaghanda.

18,90 zł
Produkt dostępny

Ashwagandha (Withania somnifera) znana jest również pod nazwą żeń-szeń indyjski. Roślina ta charakteryzuje się żółtymi kwiatami oraz czerwonymi jagodami. Najbardziej cenną częścią Ashwagandhy jest jej korzeń. Składnikiem aktywnym zawartym w korzeniu żeń-szenia indyjskiego są witanolidy.

16,90 zł
Produkt dostępny

ASHWAGANDHA (Withania somnifera) KORZEŃ POCIĘTY Ashwaghanda znana jest także jako wiśnia Winter, Kanaje Hindi, Ajaghanda. W języku polskim jest określana jako Witania ospała, Śpioszyn lekarski lub żeń szeń indyjski.

91,67 zł
Produkt dostępny

Żeń-szeń koreański biały (Panax ginseng) rośnie w Chinach, Mandżurii i Korei. Zawiera m.in. ginsenozydy. Korzeń suszony jest w sposób naturalny na słońcu i pochodzi z upraw ekologicznych.

70,37 zł
Produkt dostępny

Żeń-szeń koreański czerwony wykorzystywany jest w od kilku tysięcy lat, jest uważany za króla żeń-szeni. Odmiana czerwona pozyskiwana jest z całego korzenia.  

29,00 zł
Produkt dostępny

Żeń-Szeń Koreański czerwony (Korean Ginseng, Wszechlek) wysętpuje m.in. na terenie Chin i Korei. Jego korzeń oże być przyjmowany w postaci naparu.

37,90 zł
Produkt dostępny

Żeń-szeń Koreański jest niewielką rośliną wieloletnią, która rośnie na północnych terenach leśnych, w Północnych Chinach, Mandżurii i Korei. Korzeń żeń-szenia koreańskiego jest używany do przyrządzania naparów, nalewek oraz herbat.  

24,91 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Żeń-Szeń Syberyjski (Eleutherococcus senticosus) znany również pod nazwą eleuterokok kolczasty występuje dziko we wschodniej Syberii, Korei, północnych prowincjach Chin oraz na Sachalinie w Japonii. Charakteryzuje się zawartością około 200 substancji aktywnych między innymi ginsenozydów, glikozydów (eleuterozydy), witaminy, minerały, pierwiastki śladowe.

9,90 zł
Produkt dostępny

Żeń Szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) to roślina występująca na terenie Północno-Wschodniej Azji. Krzak żeń szenia o wysokości 2 do 3 metrów, rzadko dochodzący do 7 metrów. Łacińska nazwa „senticosus” znaczy kolczasta, ponieważ łodygi rośliny pokryte są około 5 milimetrowymi, iglastymi kolcami.

Wyświetla 1 - 10 z 10 produktów

scanner