Żeń Szenie 

Żeń-szeń syberyjski i koreański

Żeń-szeń, zwany też korzeniem życia, jest naturalnym adaptogenem, a jego dobroczynne działanie wykorzystuje się w medycynie ludowej od tysięcy lat. Żeń-szeń koreański (łac. Panax ginseng) to lecznicza bylina z rodziny araliowatych występująca w północnej części Półwyspu Koreańskiego i w Chinach. Natomiast żeń-sze...

Żeń-szeń syberyjski i koreański

Żeń-szeń, zwany też korzeniem życia, jest naturalnym adaptogenem, a jego dobroczynne działanie wykorzystuje się w medycynie ludowej od tysięcy lat. Żeń-szeń koreański (łac. Panax ginseng) to lecznicza bylina z rodziny araliowatych występująca w północnej części Półwyspu Koreańskiego i w Chinach. Natomiast żeń-szeń syberyjski, a właściwie eleuterokok kolczasty (łac. Eleutherococcus senticosus) należy do tej samej rodziny i rośnie dziko w dużej części północno-wschodniej Azji, a swoją zwyczajową nazwę zawdzięcza cennym właściwościom bardzo zbliżonym do żeń-szenia właściwego. Podobnie rzecz się ma z ashwagandhą (łac. Withania somnifera), zwaną często żeń-szeniem indyjskim.

Wpływ żeń-szenia na organizm człowieka

W medycynie i do suplementacji wykorzystuje się ekstrakty z korzeni i kłączy żeń-szenia syberyjskiego, a także koreańskiego czerwonego lub białego pochodzące z ekologicznych upraw. Liczne zawarte w nich związki i substancje wykazują silnie działanie adaptogenne, czyli zwiększające możliwości przystosowawcze organizmu i jego odporność na stres.

Ponadto żeń-szeń koreański, syberyjski i indyjski:

• wspierają układ immunologiczny, krwionośny i nerwowy;
• zwiększają wydolność i dodają sił witalnych;
• przyspieszają regenerację;
• działają przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i oczyszczająco;
• podnoszą potencję i libido;
• przywracają równowagę w organizmie;
• poprawiają samopoczucie;
• korzystnie wpływają na pamięć i zdolności do uczenia się;
• obniżają poziom cukru i cholesterolu we krwi.

Przyjmowanie ekstraktu z żeń-szenia zaleca się przede wszystkim osobom zestresowanym, przewlekle zmęczonym, w okresie rekonwalescencji po chorobie, a także podejmującym zwiększony wysiłek fizyczny i umysłowy, w tym sportowcom.

Jak dawkować żeń-szeń w kapsułkach?

Produkty z żeń-szenia syberyjskiego, indyjskiego lub koreańskiego dostępne w naszym ekologicznym sklepie online mają między innymi postać kapsułek, dzięki czemu ich przyjmowanie jest łatwe także w przypadku dzieci. Kapsułki z żeń-szeniem mogą być bowiem zażywane zarówno przez dorosłych, jak i najmłodszych – to doskonały preparat dla całej rodziny.

Koreański żeń-szeń w kapsułkach (1 kaps. zawiera 500 mg żeń-szenia) należy przyjmować dwa razy dziennie po jednej kapsułce. 

W sprzedaży mamy pocięty oraz sproszkowany korzeń żeń-szenia syberyjskiego i koreańskiego oraz indyjskiego (ashwagndhy). Stosować można je w następujący sposób:

• żeń-szeń syberyjski mielony: pół łyżeczki proszku wsypać do szklanki wody, wymieszać i wypić. Przyjmować trzy razy dziennie (można również zaparzać);
• żeń-szeń koreański mielony: 1 łyżeczkę proszku wsypać do garnka, zalać połową szklanki wody, doprowadzić do wrzenia. Pozostawić pod przykryciem na 10 minut, ostudzić, następnie spożywać dwa razy dziennie (można również pić na surowo);
• żeń-szeń syberyjski, indyjski i koreański korzeń pocięty: 1 łyżeczkę suszonego korzenia zalać 1/2 litra wrzącej wody i gotować pod przykryciem 5 minut. Po przestudzeniu odcedzić i spożywać 2 razy dziennie;
• ashwagandha korzeń mielony: pół łyżeczki wymieszać w szklance wody, pić dwa razy dziennie.

Więcej
Znaleziono produktów: 10
32,00 zł
Produkt dostępny

Ashwagandha (Withania somnifera) rośnie w Indiach, Bangladeszu, Nepalu, Pakistanie oraz na Sri Lance. Krzew osiąga wysokość około 150 cm, charakteryzuje się żółtymi kwiatami i czerwonymi jagodami. Składnikiem aktywnym zawartym w korzeniu żeń-szenia indyjskiego są witanolidy.  

19,90 zł
Produkt dostępny

Ashwaghanda znana jest także jako wiśnia Winter, Kanaje Hindi, Ajaghanda.

16,90 zł
Produkt dostępny

ASHWAGANDHA (Withania somnifera) KORZEŃ POCIĘTY Ashwaghanda znana jest także jako wiśnia Winter, Kanaje Hindi, Ajaghanda. W języku polskim jest określana jako Witania ospała, Śpioszyn lekarski lub żeń szeń indyjski.

89,00 zł
Produkt dostępny

Żeń-szeń koreański biały (Panax ginseng) rośnie w Chinach, Mandżurii i Korei. Zawiera m.in. ginsenozydy. Korzeń suszony jest w sposób naturalny na słońcu i pochodzi z upraw ekologicznych.

74,00 zł
Produkt dostępny

Żeń-szeń koreański czerwony wykorzystywany jest w od kilku tysięcy lat, jest uważany za króla żeń-szeni. Odmiana czerwona pozyskiwana jest z całego korzenia.  

29,90 zł
Produkt dostępny

Żeń-Szeń Koreański czerwony (Korean Ginseng, Wszechlek) wysętpuje m.in. na terenie Chin i Korei. Jego korzeń oże być przyjmowany w postaci naparu.

49,90 zł
Produkt dostępny

Żeń-szeń Koreański jest niewielką rośliną wieloletnią, która rośnie na północnych terenach leśnych, w Północnych Chinach, Mandżurii i Korei. Korzeń żeń-szenia koreańskiego jest używany do przyrządzania naparów, nalewek oraz herbat.  

29,90 zł
Produkt dostępny

Żeń-Szeń Syberyjski (Eleutherococcus senticosus) znany również pod nazwą eleuterokok kolczasty występuje dziko we wschodniej Syberii, Korei, północnych prowincjach Chin oraz na Sachalinie w Japonii. Charakteryzuje się zawartością około 200 substancji aktywnych między innymi ginsenozydów, glikozydów (eleuterozydy), witaminy, minerały, pierwiastki śladowe.

19,90 zł
Produkt dostępny

Żeń-szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) charakteryzuje się zawartością około 200 substancji aktywnych między innymi ginsenozydów, glikozydów (eleuterozydy), witaminy, minerały, pierwiastki śladowe. Łacińska nazwa „senticosus” znaczy kolczasta, ponieważ łodygi rośliny pokryte są około 5 milimetrowymi, iglastymi kolcami.

12,90 zł
Produkt dostępny

Żeń Szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) to roślina występująca na terenie Północno-Wschodniej Azji. Krzak żeń szenia o wysokości 2 do 3 metrów, rzadko dochodzący do 7 metrów. Łacińska nazwa „senticosus” znaczy kolczasta, ponieważ łodygi rośliny pokryte są około 5 milimetrowymi, iglastymi kolcami.

Wyświetla 1 - 10 z 10 produktów

scanner