Kiełki 

Kiełki brokuła - zastosowanie

Wśród wielu, dostępnych kiełków, dużą popularnością cieszyć się mogą kiełki brokuła. Posiadają one ogromne ilości sulfofranu. Jak wykazują badania, w produkcie tym znajduje się go około 20 razy więcej niż w dojrzałych roślinach. Co więcej, są one bogate w antyoksydanty. Sprzedawane przez nas nasiona polecane są do ...

Kiełki brokuła - zastosowanie

Wśród wielu, dostępnych kiełków, dużą popularnością cieszyć się mogą kiełki brokuła. Posiadają one ogromne ilości sulfofranu. Jak wykazują badania, w produkcie tym znajduje się go około 20 razy więcej niż w dojrzałych roślinach. Co więcej, są one bogate w antyoksydanty. Sprzedawane przez nas nasiona polecane są do wysiewu. Dzięki nim możesz cieszyć się świeżymi warzywami prosto w własnego ogródka.

Kiełki buraka - zastosowanie

Kolejnymi, bardzo cennymi i poszukiwanymi, są kiełki buraka. W przeciwieństwie do poprzednich, posiadają one twarde skorupki. Buraki bogate są w witaminy, minerały, potas, wapń, żelazo, magnez oraz miedź. Zawierają również znaczne ilości błonnika, który jest podstawowym produktem w walce z dolegliwościami trawiennymi. Tak samo jak poprzednio wymienione kiełki, te również stosowane powinny być do wysiewu.

Więcej
Znaleziono produktów: 2
12,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Kiełkowanie jest najbardziej intensywnym okresem w życiu kozieradki, w którym to substancje zapasowe – między innymi te zgromadzone w nasionach są rozkładane na łatwo przyswajalne związki. W tym okresie uaktywniają się enzymy i syntetyzowane są witaminy.  

14,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Rukola należy do rodziny kapustowatych. Pochodzi z krajów śródziemnomorskich. Charakteryzuje się niewielkimi podłużnymi liśćmi o nieregularnym kształcie. W smaku jest lekko pikantna, gorzka, orzechowa. Najbardziej dynamicznym stadium wzrostu rukoli jest kiełkowanie. Podczas tego procesu substancje zapasowe, również te zgromadzone w nasionach są...

Wyświetla 1 - 2 z 2 produktów

scanner