Stewia (stevia) 

Stewia rebaudiana, której kolebką są dwa kraje Ameryki Południowej – Brazylia i Paragwaj, stanowi podstawę produkcji różnego rodzaju naturalnych substancji słodzących, dostępnych również w Polsce. Roślina ta oraz produkty powstałe na jej bazie zyskały sobie licznych miłośników jako alternatywa dla słodzików zawierających aspartam. A jednak, choc...

Stewia rebaudiana, której kolebką są dwa kraje Ameryki Południowej – Brazylia i Paragwaj, stanowi podstawę produkcji różnego rodzaju naturalnych substancji słodzących, dostępnych również w Polsce. Roślina ta oraz produkty powstałe na jej bazie zyskały sobie licznych miłośników jako alternatywa dla słodzików zawierających aspartam. A jednak, chociaż jej główną funkcją jest nadawanie napojom i potrawom słodkiego smaku przy znikomej ilości kalorii, stewia posiada także wiele innych cech przemawiających za jej stosowaniem w codziennej diecie.

Inne niż słodzące właściwości stewii

O sukcesie stewii jako jednego z najzdrowszych słodzików na rynku zdecydowały zawarte w niej tak zwane glikozydy stewiolowe. Już same liście rośliny, dzięki zawartości tych substancji mają słodki smak. Nasze naturalne słodziki w formie proszku, płynu lub tabletek także zawdzięczają go właśnie glikozydom stewiolowym. Ale ta słodząca substancja posiada także właściwości prozdrowotne. Liczne badania wykazały, że po zastąpieniu innego rodzaju substancji słodzących stewią poziom glukozy w organizmie obniża się. To pierwsza dobra wiadomość dla cukrzyków. Chociaż nie zostało to jeszcze dokładnie udokumentowane, to istnieją także uzasadnione przypuszczenia co do jej roli w zwiększonej produkcji insuliny przez organizm a także – wydzielanie się glukagonu. Ponadto prozdrowotne właściwości stewii nie ograniczają się do wspomagania profilaktyki i leczenia cukrzycy. Wiele osób borykających się z nadciśnieniem tętniczym doceni jej wpływ na jego obniżenie. Tym, co wydaje się wyjątkowo interesujące, jest fakt, że taki wpływ stewia wykazuje jedynie w przypadku osób z ciśnieniem zbyt wysokim. U osób zdrowych jego poziom po spożyciu glikozydów stewiolowych pozostaje w normie. Obecnie prowadzone są badania nad zastosowaniem tych glikozydów jako substancji leczniczej.

Stewia w proszku oraz stewia pastylki – najbardziej wygodne formy w jakich występuje

Stewia jest słodzikiem nie tylko popularnym, ale także niezwykle uniwersalnym i wygodnym w stosowaniu. Występuje w różnych formach, aby ułatwić życie jej konsumentów. I tak oto stewia w proszku najlepiej sprawdzi się podczas pieczenia, a stewia w pastylkach – posłuży do wygodnego słodzenia napojów w domu, jaki poza nim. Dzięki małemu, poręcznemu opakowaniu stewię w pastylkach można nosić cały czas przy sobie. Niekwestionowaną zaletą stewii, w przeciwieństwie do szkodliwego aspartamu, jest nie tylko to, że jest ona produktem zdrowym. Aspartam to substancja pozwalająca na słodzenie jedynie napojów o odpowiednio niskiej temperaturze aby mogła nadać im pożądany, słodki smak. Stewią słodzić można natomiast skutecznie nie tylko zimne napoje, ale również gorącą kawę lub herbatę.

Stewia w płynie – słodzące kropelki

Glikozydy stewiolowe do słodzenia żywności zawarte mogą być również w produktach płynnych. W przypadku płynnej stewii NatVita wystarczy pięć kropli odmierzonych specjalnym zakraplaczem w jaki wyposażona jest buteleczka, aby uzyskać słodycz odpowiadającą jednej łyżeczce cukru.

Wystarczy zatem wybrać najbardziej odpowiedni wariant i cieszyć się naturalną słodyczą bez cukru, bez ograniczeń!

Więcej
Znaleziono produktów: 4

24,31 zł
Produkt dostępny

Erytrytol + Stewia ekstrakt = MIX (erytrytol + glikozydy stewiolowe). Dzięki glikozydom stewiolowym, erytrytol traci swój lekko gorzki posmak. 100% bez cukru w 100% bezpieczny dla zębów. Stosowany jak normalny cukier, przypomina go również z wyglądu.

17,50 zł
Produkt dostępny

Stewia ekstrakt 95% glikozydów stewiolowych pozyskanych z liści rośliny Stevia rebaudiana. To idealny sposób na osłodzenie zimnych oraz gorących napojów, między innymi kawy lub herbaty. Sprawdza się również jako dodatek do wypieków itp. Dodatkowo wpływa pozytywnie na układ krwionośny.

13,80 zł
Produkt dostępny

Stewia to roślina, która w wielu krajach Ameryki Południowej oraz Azji stosowana jest jako naturalny słodzik. W przeciwieństwie do powszechnie używanego w Europie cukru, stevia jest bezkaloryczna i wykazuje, potwierdzone badaniami. Stewia to idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o linię, chcą zdrowo się odżywiać lub nie mogą używać cukru.

12,87 zł
Produkt dostępny

Stewia to roślina, która w wielu krajach Ameryki Południowej oraz Azji, stosowana jest jako naturalny słodzik. W przeciwieństwie do powszechnie używanego w Europie cukru, stewia jest bezkaloryczna. Stevia to idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o linię, chcą zdrowo się odżywiać lub nie mogą używać cukru, ale nie chcą rezygnować ze słodzenia kawy czy...

Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów

scanner