Brak produktów
Do darmowej wysyłki pozostało: 250,00 zł
Wybierz walutę:
W każdej kuchni powinno się znaleźć wiele składników, które dodawane do potraw poprawiają ich smak i wpływają na inne ich zastosowania, takie jak działanie na korzyść zdrowia. Wśród nich wyróżnić można przyprawy, a także dodatki w postaci alg morskich, czy też suplementy diety, uzupełniające braki danych substancji w organizmie. Zupełnie inną ka...
W każdej kuchni powinno się znaleźć wiele składników, które dodawane do potraw poprawiają ich smak i wpływają na inne ich zastosowania, takie jak działanie na korzyść zdrowia. Wśród nich wyróżnić można przyprawy, a także dodatki w postaci alg morskich, czy też suplementy diety, uzupełniające braki danych substancji w organizmie. Zupełnie inną kategorią są natomiast te składniki, których użyteczność wykracza poza gastronomię. Są to przede wszystkim odczynniki chemiczne, mogące być wykorzystane, oprócz gotowania i pieczenia, także w czyszczeniu i kosmetologii. Warto więc poznać ich działanie.
Nie każdy odczynnik chemiczny jest trujący. Można nawet powiedzieć, że znaczna część wyposażenia kuchennego to związki chemiczne, mające swoje zastosowanie nie tylko w kulinariach, ale również w innych dziedzinach życia. Część z nich sprzedawana jest nawet w aptekach. Przykładem może być tutaj askorbinian sodu, czyli witamina C. Dodaje się go do potraw, sprawiając że stają się one kwaśne. Substancja ta jest więc bardzo popularna i często stosowana. Inne zastosowanie ma natomiast wodorowęglan sodu, czyli popularnie soda oczyszczona. To właśnie ona jest spulchniaczem ciast, ale również składnikiem kosmetyków oczyszczających skórę. Odczynniki chemiczne są więc bardzo powszechne i często stosowane.
W wielu domach jest to główny składnik, który dodaje się do wypieków. Inną jej funkcją jest jednak czyszczenie zabrudzonych powierzchni. Po zmieszaniu z wodą i rozprowadzeniu, za pomocą gąbki, należy pozostawić środek na kilka minut. Następnie można usunąć cały brud, z wykorzystaniem delikatnej ścierki. Dobrym przykładem innych pomysłów na wykorzystanie wodorowęglanu sodu jest też neutralizacja brzydkich zapachów. Wystarczy odpowiednio rozsypać sodę w lodówce, aby zachować w niej czystość i uniknąć przesiąkania potraw innymi zapachami.
Soda oczyszczona zastosowanie znajduje więc w wielu miejscach, nie tylko w kulinariach. Jak jednak jest z innymi składnikami, które można odnaleźć w domu? Chloryn sodu można spotkać głównie w oczyszczalniach ścieków i jako bardzo dobry wybielacz, czteroboran (tetraboran) sodu jest składnikiem wielu detergentów, a roztwór kwasu solnego może być używany do czyszczenia metalu.
Glikol propylenowy PG 99,99% farmaceutyczny 1L + Gliceryna roślinna VG 99,8% 1L farmaceutyczna Glikol propylenowy PG jest organicznym związkiem chemicznym z grupy alkoholi dwuhydroksylowych. Gliceryna roślinna VG (glicerol) jest alkoholem cukrowym i posiada szeroki wachlarz zastosowań. Wykazuje działanie nawilżające i natłuszczające (w niskich...
Glikol jest organicznym związkiem chemicznym z grupy alkoholi dwuhydroksylowych. Posiada zdolności pochłaniania wilgoci. Rozpuszcza się w wodzie i acetonie.
Srebro koloidalne w postaci roztworu wodnego nanocząstek, metalicznego, niejonowego srebra charakteryzujących się kulistym kształtem oraz rozmiarem 20 - 40 nm.
Srebro koloidalne w postaci roztworu wodnego nanocząstek, metalicznego, niejonowego srebra.
Złoto koloidalne niejonowane powstaje w drodze redukcji kwasu chlorozłotowego (HAuCl4), otrzymując nanocząsteczki o wymiarach 10 - 30 nm.
Olejek do stosowania zewnętrznego stanowiący połączenie olejku magnezowego (88 ml) i nano złota (12 ml).
Oliwa Magnezowa (Olejek Magnezowy), to połączenie chlorku magnezu i wody z systemu odwróconej osmozy. Magnez zawarty w olejku dobrze wchłaniany jest przez skórę. Oliwa Magnezowa jest przeznaczona do zastosowań zewnętrznych.
Płyn Lugola jest roztworem wodnym jodu krystalicznego oraz jodku potasu (czystość farmaceutyczna) według receptury Jeana Lugola, która została stworzona przez niego w roku 1829 roku.