Probiotyki 

Probiotyki mylone bywają z prebiotykami. Ich nazwy różni zaledwie jedna litera, ale właściwości oraz skład tego typu substancji są skrajnie różne. Probiotyki to przede wszystkim różnego rodzaju żywe organizmy - drobnoustroje wspomagające pracę mikroflory bakteryjnej znajdującej się w jelitach. Przyjmuje się je jako „dodatkowe posiłki” dla armii ...

Probiotyki mylone bywają z prebiotykami. Ich nazwy różni zaledwie jedna litera, ale właściwości oraz skład tego typu substancji są skrajnie różne. Probiotyki to przede wszystkim różnego rodzaju żywe organizmy - drobnoustroje wspomagające pracę mikroflory bakteryjnej znajdującej się w jelitach. Przyjmuje się je jako „dodatkowe posiłki” dla armii naturalnie już występujących w obrębie organizmu ludzkiego, a dokładnie w jelitach, bakterii wytwarzających na bieżąco przeciwciała. Natomiast wspomniane prebiotyki są substancjami wyodrębnionymi z roślin i stanowią pokarm dla tej naturalnej mikroflory – aby mogła wzrastać i rozmnażać się. Nic dziwnego, że probiotyki i prebiotyki znakomicie współpracują wzajemnie potęgując swoje działanie. Przykładem naturalnego prebiotyku jest inulina, zawarta chociażby w wielu preparatach z agawy albo z cykorii.

Koncentrat probiotyczny – bakterie skoncentrowane na wzmacnianiu odporności

Koncentraty stanowiące podstawę zdrowych probiotycznych napojów zawierają zatem pokaźne ilości organizmów gotowych do boju z zarazkami ramię w ramię z tymi, które już są w ciele. Jak wszelkie skoncentrowane substancje – wystarczy łączyć małe ilości koncentratów probiotycznych z wodą, aby powstawały przyjazne dla organizmu napoje probiotyczne. Skutecznie działają tego typu produkty stworzone na bazie dzikiej róży, czystka, papai a nawet Yerba Mate i trawy cytrynowej. Bardzo ważna jest wysoka jakość bakterii probiotycznych zawartych w koncentratach probiotycznych NatVita.

Więcej
Znaleziono produktów: 4
37,90 zł
Produkt dostępny

Organiczny koncentrat z pozytywnymi kulturami bakterii probiotycznych.

42,00 zł
Produkt dostępny

Ekologiczny, bioaktywny, bezglutenowy, bezmleczny, bezalkoholowy, nieklarowany, niepasteryzowany, bez dodatku cukru i substancji słodzących koncentrat napoju probiotycznego z fermentacji ziołowo - owocowej. Zawiera 600 milionów żywych bakterii probiotycznych wysokiej jakości w dziennej porcji.

69,00 zł
Produkt dostępny

Ekologiczny, bioaktywny, nieklarowany, niepasteryzowany, bezglutenowy, bezmleczny, bezalkoholowy, bez dodatku cukru suplement diety. Zawiera kompleks żywych i aktywnych szczepów bakterii probiotycznych.

129,00 zł
Produkt dostępny

BIO Vita Biosa Eliksir to oryginalna mieszanka 19 organicznych wyciągów roślinnych oraz organicznej melasy poddanych procesowi fermentacji bakteriami kwasu mlekowego prosto z Danii. Zawiera cenne olejki eteryczne, ponad 40 mikroelementów oraz pożyteczne mikroorganizmy i probiotyki z uprawy ekologicznej.  

Wyświetla 1 - 4 z 4 produktów

scanner