Przyprawy 

Znaleziono produktów: 39
na stronie
0 Recenzje

9,90 zł
Produkt dostępny

Anyż, zwany także biedrzeniecem lub anyżkiem jest gatunek jednorocznej rośliny z rodziny selerowatych. Pochodzi z wschodnich obszarów basenu Morza Śródziemnego. Prawdopodobnym jego przodkiem rośliny uprawnej jest biedrzeniec kretycki (Pimpinella cretica Poir) pochodzący z wyżyn Iranu. Bio - certyfikowane produkty ekologiczne.

0 Recenzje

6,90 zł
Produkt dostępny

Anyż gwiaździsty nazywany również anyżem właściwym oraz anyżem gwiazdkowym, są to wysuszone owoce drzewa badian właściwy (Illicium verum Hook.). Charakteryzuje się wyjątkowym, słodkim smakiem oraz zapachem, który obok cynamonu oraz goździków kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Idealnie nadaje się w kuchni do przyprawiania zup, mięs, curry,...

0 Recenzje

9,90 zł
Produkt dostępny

Bazylia święta (Ocimum sanctum) znana również pod nazwą bazylia azjatycka oraz bazylia tulsi. Przez Hindusów nazywana jest eliksirem życia. Ze względu na swoje właściwości w medycynie Ajurwedyjskiej, zaliczana jest do roślin adaptogennych. Wspomaga działanie układu nerwowego, immunologicznego oraz sercowo-naczyniowego. Jako przyprawa stanowi skład wielu...

1 Recenzje

8,90 zł
Produkt dostępny

Bazylia święta (Ocimum sanctum), w Ajurweda znana też pod nazwą Tulsi / Tulasi, Bazylia azjatycka. Bazylia azjatycka pochodzi z tropikalnej Azji, dorasta do 1 m wysokości, należy do rodziny jasnotowatych Lamiaceae.

0 Recenzje

29,90 zł
Produkt dostępny

Bertram Ostry, to roślina polecana przez św. Hildegardę, stosowana w alternatywnym leczeniu Ayurveda. Zawarta w roślinie anacyclina ma właściwości antydepresyjne, rozkurczowe, przeciwdrgawkowe i przeciwepileptyczne. Stanowi ona jeden z najskutecznejszych środków do tego typu dolegliwości.  

0 Recenzje

23,90 zł 27,90 zł
Produkt dostępny

PROMOCJA - do wyczerpania zapasów Bertram (Radix pyrethri) – ostry, korzeń sproszkowany - to cenna przyprawa do sosów, zup, sałatek itp. Święta Hildegarda polecała bertram jako środek na dolegliwości żołądkowo - jelitowe ułatwiający trawienie i przyswajanie składników odżywczych przy niestrawności.

0 Recenzje

15,90 zł
Produkt dostępny

Cynamon to popularna przyprawa pozyskiwana z kory cynamonowca. Jest używana głównie do przyprawiania potraw słodkich takich jak zupy owocowe, kisiele, kompoty, galaretki, ciasta, kremy.

1 Recenzje

10,90 zł
Produkt dostępny

BIO CYNAMON CEJLOŃSKI MIELONY (Cinnamomum ceylanicum) Cynamon Cejloński jest najbardziej szlachetną odmianą cynamonu. Swój charakterystyczny aromat i smak zawdzięcza olejkom eterycznym, znajdującym się w korze. Cynamon Cejloński jest słodszy i bardziej aromatyczny w porównaniu z innymi odmianami. Zawiera mniej kumaryny.

0 Recenzje

15,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

0 Recenzje

9,90 zł
Produkt dostępny

0 Recenzje

15,90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Goździki (Caryophylli Flor) są niedojrzałymi, nieotwartymi pączkami kwiatów Goździkowca korzennego. Świeże kwiaty mają kolor różowy, a suszone brązowy. Wyglądem przypominają małe gwoździe, ze stożkowym trzpieniem.

0 Recenzje

13,90 zł
Produkt dostępny

Czerwona papryka jalapeno charakteryzuje się bardzo ostrym smakiem, zawiera średnio 2500 do 8000 jednostek w skali Scoville’a. Za ostry smak odpowiadają kapsaicyny – alkaloidy, które występują w całym owocu, jej największe ilości znajdują się w gniazdach nasiennych.

Wyświetla 1 - 12 z 39 produktów