Konopie 

Mąka konopna i jej zastosowanie

Jednym z elementów, produkowanych z konopi, jest mąka. Nie zawiera ona glutenu, dlatego też jest polecana wszystkim tym, którzy otrzymali od lekarza specjalne zalecenia w kwestii ich codziennego żywienia. W jej składzie znajduje się natomiast białko konopne i duża ilość składników mineralnych. Sprawia to, że jest...

Mąka konopna i jej zastosowanie

Jednym z elementów, produkowanych z konopi, jest mąka. Nie zawiera ona glutenu, dlatego też jest polecana wszystkim tym, którzy otrzymali od lekarza specjalne zalecenia w kwestii ich codziennego żywienia. W jej składzie znajduje się natomiast białko konopne i duża ilość składników mineralnych. Sprawia to, że jest ona świetnym zamiennikiem zwykłej mąki, będącej dodatkiem do znacznej ilości dań. Zastosowanie tego produktu jest więc bardzo przydatne. Jest to niezwykle potrzebny organizmowi składnik, mający w sobie znaczną ilość wartości energetycznej, który może być aromatyczną i łatwo przyswajalną bazą panierki. Mąka konopna znajdzie więc swoje zastosowanie w kuchni każdej pani domu.

Niezwykłe ziarna konopi

Ziarna konopi mogą być składnikiem domowych wypieków, takich jak chleby, a także dodatkiem do wielu potraw, w których przyprawy odgrywają niemałą rolę. Produkt ten jest bowiem bogaty w aż 10 różnych aminokwasów, które w połączeniu z idealnymi proporcjami kwasów omega, stanowią idealne składnik codziennej diety. Jedzenie, oparte na tej bazie, nazywane jest przez wiele osób superżywnością.

Liście konopne w kuchni

Wiele osób wciąż błędnie uznaje liście konopi za narkotyk. Minimalna zawartość substancji psychoaktywnej, jaka się w nich znajduje, dyskwalifikuje jednak taki sposób myślenia. Są one całkowicie bezpieczne i coraz częściej wykorzystywane podczas gotowania. Stanowią wspaniały dodatek do wielu dań. Mogą być również stosowane, jako baza naparów. Po zmieszaniu z ziołami, takimi jak mięta, melisa, czy też pokrzywa otrzymać można smaczną i zdrową herbatę. Liście konopi są bowiem bogate w witaminy z grupy B i E. W ich skład wchodzi również wiele substancji antyoksydacyjnych, będących niezbędnymi elementami w diecie. Przygotowanie, wyżej wspomnianego, naparu jest również bardzo proste i szybkie. Zaparzenie mieszanki w wodzie o temperaturze 80 stopni Celsjusza będzie najlepszym rozwiązaniem.

Więcej
Znaleziono produktów: 5
25,90 zł
Produkt dostępny

Bio Białko konopne (50% białka) to produkt wysokobiałkowy w formie zmielonej, który dodatkowo zachowuje wszystkie właściwości ziaren konopi. Proteina konopna jest polecana dla sportowców oraz wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia.

17,90 zł
Produkt dostępny

Konopia (Cannabis sativa) występuje w Azji Mniejszej, Środkowej oraz w Europie. Dorasta do trzech metrów wysokości i charakteryzuje się podłużnymi, na brzegach opiłkowanymi liśćmi. Napar z liści konopi pije się samodzielnie jako herbatkę albo z dodatkiem innych ziół lub owoców. Może być również wykorzystywany do płukania przetłuszczających się i...

7,90 zł
Produkt dostępny

Nasiona / ziarna konopi siewnej Cannabis sativa L. rodzaj Finola. Stanowią żywność o wysokiej wartości odżywczej, bogactwo wysokiej jakości białek, kwasów tłuszczowych w odpowiednim zestawieniu omega 3 - 6 - 9, oraz minerałów i witamin.

14,90 zł
Produkt dostępny

Łuskane nasiona konopi pochodzące z kontrolowanych na każdym etapie upraw ekologicznych. Ziarna konopi stanowią wysokiej jakości żywność o bogatej zawartości aminokwasów, kwasów tłuszczowych, minerałów oraz witamin.

Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów

scanner