Konopie 

W obecnych czasach, zdrowie jest dla wielu ludzi jednym z najważniejszych aspektów, które decydują o ich codziennym postępowaniu. Między innymi z tego powodu decydują się oni na podjęcie specjalnej diety, mającej za zadanie wpłynięcie na ich kondycję fizyczną i stan organizmu. Poprawa tych czynników pozwala na dłuższe cieszenie się energią i zap...

W obecnych czasach, zdrowie jest dla wielu ludzi jednym z najważniejszych aspektów, które decydują o ich codziennym postępowaniu. Między innymi z tego powodu decydują się oni na podjęcie specjalnej diety, mającej za zadanie wpłynięcie na ich kondycję fizyczną i stan organizmu. Poprawa tych czynników pozwala na dłuższe cieszenie się energią i zapobiega rozwojowi groźnych chorób. Zadanie to spełnia białko konopne, które staje się niezastąpione w trosce o stan zdrowia naszych organizmów. Duża ilość produktów, opartych na tej bazie stanowi więc ogromną pomoc dla wielu osób.

Mąka konopna i jej zastosowanie

Jednym z elementów, produkowanych z konopi, jest mąka. Nie zawiera ona glutenu, dlatego też jest polecana wszystkim tym, którzy otrzymali od lekarza specjalne zalecenia w kwestii ich codziennego żywienia. W jej składzie znajduje się natomiast białko konopne i duża ilość składników mineralnych. Sprawia to, że jest ona świetnym zamiennikiem zwykłej mąki, będącej dodatkiem do znacznej ilości dań. Zastosowanie tego produktu jest więc bardzo przydatne. Jest to niezwykle potrzebny organizmowi składnik, mający w sobie znaczną ilość wartości energetycznej, który może być aromatyczną i łatwo przyswajalną bazą panierki. Mąka konopna znajdzie więc swoje zastosowanie w kuchni każdej pani domu.

Niezwykłe ziarna konopi

O właściwościach tego produktu można się długo rozpisywać. Jego szczególną pozycję w dietach, mających poprawić stan zdrowia, podkreśla fakt, że wiele badań wykazuje ich zbawienny wpływ na organizm człowieka. Ziarna konopi mogą być składnikiem domowych wypieków, takich jak chleby, a także dodatkiem do wielu potraw, w których przyprawy odgrywają niemałą rolę. Produkt ten jest bowiem bogaty w aż 10 różnych aminokwasów, które w połączeniu z idealnymi proporcjami kwasów omega, stanowią idealne składnik codziennej diety. Jedzenie, oparte na tej bazie, nazywane jest przez wiele osób superżywnością. Jest to efekt wpływu ziaren na zmniejszenie ryzyka miażdżycy, zawału serca, a także udaru. Ziarna konopi stanowią jeden z niewielu składników, co do których można być pewnym ich pozytywnego wpływu na organizm.

Liście konopne w kuchni

Wiele osób wciąż błędnie uznaje liście konopi za narkotyk. Minimalna zawartość substancji psychoaktywnej, jaka się w nich znajduje, dyskwalifikuje jednak taki sposób myślenia. Są one całkowicie bezpieczne i coraz częściej wykorzystywane podczas gotowania. Stanowią wspaniały dodatek do wielu dań. Mogą być również stosowane, jako baza naparów. Po zmieszaniu z ziołami, takimi jak mięta, melisa, czy też pokrzywa otrzymać można smaczną i zdrową herbatę, która oczyści organizm z trujących substancji i wpłynie na jego kondycję. Liście konopi są bowiem bogate w witaminy z grupy B i E. W ich skład wchodzi również wiele substancji antyoksydacyjnych, będących niezbędnymi elementami w diecie. Przygotowanie, wyżej wspomnianego, naparu jest również bardzo proste i szybkie. Zaparzenie mieszanki w wodzie o temperaturze 80 stopni Celsjusza będzie najlepszym rozwiązaniem.

Więcej
Znaleziono produktów: 7

13,80 zł
Produkt dostępny

Bio Białko konopne (50% białka) to produkt wysokobiałkowy w formie zmielonej, który dodatkowo zachowuje wszelkie dobroczynne właściwości ziaren konopi. Proteina konopna jest doskonałym rozwiązaniem dla sportowców oraz wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia.

17,05 zł
Produkt dostępny

Konopia (Cannabis sativa) występuje w Azji Mniejszej, Środkowej oraz w Europie. Dorasta do trzech metrów wysokości i charakteryzuje się podłużnymi, na brzegach opiłkowanymi liśćmi. Napar z liści konopi może być wykorzystywany do płukania przetłuszczających się i zniszczonych włosów.

6,57 zł
Produkt dostępny

Nasiona / ziarna konopi siewnej Cannabis sativa L. rodzaj Finola. Stanowią żywność o wysokiej wartości odżywczej, bogactwo wysokiej jakości białek, kwasów tłuszczowych w odpowiednim zestawieniu omega 3 - 6 - 9, oraz niezbędnych minerałów i witamin.

11,33 zł
Produkt dostępny

Łuskane nasiona konopi pochodzące z kontrolowanych na każdym etapie upraw ekologicznych. Ziarna konopi stanowią wysokiej jakości żywność o bogatej zawartości aminokwasów, kwasów tłuszczowych, minerałów oraz witamin.

4,67 zł
Produkt dostępny

Konopie siewne (Cannabis sativa) ziarna niełuskane. Ziarna konopi siewnych charakteryzują się wysoką zawartością wysokiej jakości białka, niezbędnych kwasów tłuszczowych, minerałów oraz witamin w proporcjach idealnych dla naszego organizmu.

11,33 zł
Produkt dostępny

Bio mąka konopna posiada delikatny, lekko orzechowy smak. Może być stosowana jako zamiennik mąki.  

Wyświetla 1 - 7 z 7 produktów

scanner