Msm 

Siarka jest pierwiastkiem w śladowych ilościach występującym naturalnie w ludzkim organizmie, a jednoczenie pełniącym w nim wiele pożytecznych funkcji. Oczywiście siarka siarce nierówna, dlatego suplementy mające jej dostarczać zawierają organiczne związki siarki łatwo przyswajalne przez organizm człowieka i są dla niego bezpieczne. Ważnym czynn...

Siarka jest pierwiastkiem w śladowych ilościach występującym naturalnie w ludzkim organizmie, a jednoczenie pełniącym w nim wiele pożytecznych funkcji. Oczywiście siarka siarce nierówna, dlatego suplementy mające jej dostarczać zawierają organiczne związki siarki łatwo przyswajalne przez organizm człowieka i są dla niego bezpieczne. Ważnym czynnikiem jest tutaj czystość tej substancji.

MSM - co to za skrót?

Skrót MSM dotyczy nazwy organicznego związku siarki o wdzięcznej nazwie: metylosulfonylometan. Stosowanie prostego skrótu w tym przypadku wydaje się całkiem zrozumiałe już na pierwszy rzut oka.

MSM - właściwości sprzyjające zdrowiu i urodzie

Siarka odgrywa ogromną, choć niedocenianą rolę w budowie skóry, włosów, paznokci. Stymuluje wytwarzanie kolagenu – substancji zawartej w każdej komórce ludzkiego ciała. Najwięcej znajduje się go w skórze oraz w chrząstkach. Organizm produkuje go coraz mniej począwszy od dwudziestego piątego roku życia. A bez udziału siarki – jego ubytek jest jeszcze bardziej zauważalny. To samo dotyczy relacji pomiędzy siarką a keratyną – budulcem skóry, włosów i paznokci. Preparaty zawierające organiczny związek siarki powinny zatem przyjmować osoby dbające o młody wygląd oraz te, które mają problemy ze stawami, jak i osoby aktywnie uprawiające sport w celu wzmocnienia i regeneracji ścięgien oraz masy mięśniowej. Inne wykazywane przez MSM właściwości to działanie łagodzące stany zapalne, a także wzmacnianie działania licznych substancji, także innych niż kolagen i keratyna, mających wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Są to głównie witaminy oraz inne niż siarka pierwiastki. Na przykład: witaminy z grupy B, witamina C, witamina D oraz witaminy A i E. Mają one nie wpływ między innymi na młody wygląd oraz prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry i kości.
MSM jest składową różnego rodzaju substancji znajdujących się w ludzkim organizmie: aminokwasów, mukopolisacharydów, sulfolipidów, biotyny, tiaminy, koenzymu A, czy też insuliny.

Organiczny związek siarki na różne dolegliwości i w różnych formach

Oprócz przypadłości związanych ze stawami oraz starzenia się skóry istnieje szereg innych dolegliwości, których profilaktykę warto wspierać suplementami zawierającymi MSM. Należą do nich przede wszystkim szeroko pojęte problemy skórne, takie jak: łojotok, trądzik, łupież, grzybica albo łuszczyca. Suplementy mające za zadanie dostarczać organiczny związek siarki występują też w kilku odsłonach. MSM można przyjmować jako proszek, jako tabletki lub jako kapsułki. Wszystkie pozwalają uniknąć konfrontacji z charakterystycznym, nieprzyjemnym zapachem. A zatem nie taki diabeł straszny, jak go malują. A demonizowanie lub celowe unikanie tego pierwiastka w swojej diecie prędko daje o sobie znać. Co dosłownie można odczuć na własnej skórze oraz zobaczyć na własne oczy. Ponieważ to pogarszająca się kondycja skóry, włosów i paznokci stanowi pierwszą oznakę, że należy sięgnąć po MSM. Warto wiedzieć, że MSM najlepiej wchłania się wraz z przyjmowaną witaminą C.

Więcej
Znaleziono produktów: 3

20,28 zł
Produkt dostępny

MSM (metylosulfonylometan), siarka organiczna, przez nasz organizm wykorzystywana jest między innymi do produkcji enzymów, przeciwciał, tkanki łącznej, glutationu, kolagenu i keratyny, co oznacza, że korzystnie wpływa na skórę, mięśnie, włosy, paznokcie, ścięgna i chrząstki. Wysoka czystość oferowanego produktu 99,96%.  

11,94 zł
Produkt dostępny

MSM - ORGANICZNY ZWIĄZEK SIARKI (zapakowane opakowanie typu doypack).

18,43 zł
Produkt dostępny

MSM (metylosulfonylometan), siarka organiczna, przez nasz organizm wykorzystywana jest między innymi do produkcji enzymów, przeciwciał, tkanki łącznej, glutationu, kolagenu i keratyny, co oznacza, że korzystnie wpływa na skórę, mięśnie, włosy, paznokcie, ścięgna i chrząstki. Czystość oferowanego produktu: 99,96%.

Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów

scanner