Ksylitol 

Ksylitol to prozdrowotny słodzik spotykany w dietach, w których najważniejszą rolę odgrywa ograniczenie węglowodanów prostych (słodyczy, standardowego cukru, wypieków). Ksylitol to realna i sprawdzona naukowo alternatywa dla osób, które nie chcą rezygnować ze słodkości, ale jednocześnie działają w sposób prozdrowotny. Przed zakupem oryginalnego ...

Ksylitol to prozdrowotny słodzik spotykany w dietach, w których najważniejszą rolę odgrywa ograniczenie węglowodanów prostych (słodyczy, standardowego cukru, wypieków). Ksylitol to realna i sprawdzona naukowo alternatywa dla osób, które nie chcą rezygnować ze słodkości, ale jednocześnie działają w sposób prozdrowotny. Przed zakupem oryginalnego cukru z brzozy fińskiej proponujemy Państwu niezbędną dawkę wiedzy o produkcie.

Ksylitol – właściwości i profilaktyka schorzeń

Ksylitol występuje powszechnie w naturze. Główne przykłady to truskawki, gruszki, grzyby, kalafior, a nawet popularne w Polsce maliny. Cena ksylitolu na pierwszy rzut oka wydaje się znacznie wyższa od standardowego cukru, ale to pewne złudzenie. Dlaczego? Wystarczy znacznie mniej naturalnego słodzika w potrawie, aby uzyskać dogodny wynik smakowy. Dochodzi do tego minimalna dawka kalorii, co pozwala na utrzymanie zbilansowanej diety praktycznie bez wyrzeczeń. Ksylitol to jeden ze słodzików, który nie wykazuje praktycznie żadnych skutków ubocznych przy długim stosowaniu, nawet wśród najmłodszych użytkowników. Mówią o tym wyraźnie międzynarodowe instytucje dbające o ochronę zdrowia konsumentów. Ksylitol przypomina w wyglądzie zwykły cukier. Nie posiada zapachu. Standardowo ksylitol dostarcza około 40-50% mniej kalorii w stosunku do zwykłego cukru (ogromna różnica na poziomie analizy indeksu glikemicznego, cztery do pięciu razy na korzyść cukru z brzozy fińskiej). Cukier brzozowy umożliwia dość szybkie schładzanie gorących napojów i posiada znakomitą rozpuszczalność w płynach.

Cukier z brzozy fińskiej – dla kogo?

Ksylitol to ciekawy dodatek w diecie chorych na cukrzycę, z problemami żołądkowymi (delikatne działanie przeczyszczające po spożyciu większych dawek), sportowców amatorów i zawodowców (z dodatkiem wody stanowi rozsądne uzupełnienie węglowodanowe). Dobre wyniki wykazuje również w przypadku schorzeń stawów (realny suplement diety). Słodzik nie wywołuje problemu nieprzyjemnego zapachu w jamie ustnej, ponieważ nie trawią go szkodliwe bakterie. Naturalna korzyść to mniejsze ryzyko próchnicy. Ksylitol umożliwia osiągnięcie równowagi kwasowo-zasadowej niezwykle ważnej i niezbędnej dla zdrowia. Ksylitol nie występuje wyłącznie w sektorze spożywczym. Związek trafia do dobrych kosmetyków, płynów do płukania jamy ustnej, do niektórych preparatów dietetycznych.

Opłacalność naszego asortymentu – na czym polega?

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo cukier z brzozy fińskiej w wielu pojemnościach. Standardowo od 250 gram do kilograma. Im większa pojemność, tym niższa cena, dlatego zachęcamy do kompletowania zdrowych zapasów. Zapewniamy produkt oryginalny, sprowadzony z Finlandii, bez zanieczyszczeń. Kilogram ksylitolu służy znacznie dłużej niż kilka opakowań cukru po odpowiednim dopasowaniu smaku. Zalecamy słodzik w dietach młodzieżowych i osób dorosłych. Słodzik wprowadzicie Państwo do napojów i standardowych posiłków. Jeżeli przechodzicie Państwo na dietę to wymarzony i de facto mało kosztowny wybór.

Więcej
Znaleziono produktów: 1

35,77 zł
Produkt dostępny

Ksylitol - naturalnie występujący cukier w owocach, warzywach, grzybach. Jest alkoholem cukrowym, które są węglowodanami, nieznacznie podnoszą poziomu cukru we krwi i nie ma nic wspólnego z alkoholem, oprócz tego że składa się z cząsteczki alkoholu oraz cząsteczki cukru (bezpieczny dla osób uzależnionych od alkoholu).

Wyświetla 1 - 1 z 1 produktu

scanner