Kokos 

Ekologiczne produkty kokosowe

Produkty spożywcze i kosmetyki na bazie kokosa są bardzo wysoko cenione nie tylko ze względu na unikalny smak i aromat tego egzotycznego owocu. Owoce palmy kokosowej, dobrze znane powszechnie jako orzechy kokosowe, dostarczają wielu cennych substancji. Nic dziwnego zatem, że nazwa tej rośliny w sanskrycie to kalpa ...

Ekologiczne produkty kokosowe

Produkty spożywcze i kosmetyki na bazie kokosa są bardzo wysoko cenione nie tylko ze względu na unikalny smak i aromat tego egzotycznego owocu. Owoce palmy kokosowej, dobrze znane powszechnie jako orzechy kokosowe, dostarczają wielu cennych substancji. Nic dziwnego zatem, że nazwa tej rośliny w sanskrycie to kalpa vriksha. Oznacza ona: „drzewo zaspokajające wszystkie potrzeby”. Pozyskiwane z nich: olej, woda kokosowa, mleko kokosowe, mąka i inne produkty potrafią znacząco wpływać na poprawę stanu zdrowia i samopoczucie. Zazwyczaj stanowią znakomite zamienniki innego rodzaju składników o podobnym zastosowaniu w kuchni oraz w diecie.

Produkty z kokosa i ich ogólne właściwości

Orzechy kokosowe zawierają bardzo dużo tłuszczu, co jest cechą charakterystyczną dla każdych orzechów. Te konkretne posiadają spore ilości MCT (miedium chain triglicerydes) – czyli po prostu tak zwanych średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Ponadto stanowią bogactwo łatwo przyswajalnych przez ludzki organizm witamin oraz składników mineralnych. Produkty z kokosa zawierają między innymi: witaminę C, witaminę E, witaminy z grupy B, witaminę K, potas, żelazo, magnez i cynk. A to jedynie część dobroczynnych składników, jakie w sobie kryją. Powstałe na bazie kokosa produkty oraz dania z nich przygotowywane to atrakcyjna propozycja dla diabetyków. Kokosy posiadają niewiele cukru, a ten w nich zawarty – ma niski indeks glikemiczny. Aby w pełni docenić właściwości żywności wytwarzanej z kokosowych orzechów najlepiej przyjrzeć się jej rodzajom, aby zdecydować które z takich wyrobów będą odpowiadały konkretnym potrzebom. Bo chociaż wszystkie ekologiczne produkty z kokosów są niewątpliwie bardzo zdrowe, to każdy z nich pełni nieco inną funkcję w zbilansowanej diecie. Woda kokosowa stanowi na przykład naturalny i bardzo zdrowy izotonik. A pod względem zawartości substancji odżywczych wiórki to nie to samo, co ekologiczny olej kokosowy.

Ekologiczna mąka kokosowa – dla dbających o linię oraz diabetyków

Mąka kokosowa, naturalnie w jej najzdrowszej, ekologicznej wersji, to wspaniały zamiennik tradycyjnej mąki pszennej. Można używać jej do różnego rodzaju słodkich wypieków, naleśników, sosów lub zup. Ekologiczna mąka kokosowa spełni także funkcję posypki do deserów, składnik sałatek albo owocowych koktajli. Oprócz tego, że często można ją stosować właściwie w zastępstwie popularnych wiórek kokosowych jest czterokrotnie mniej od nich kaloryczna. Jeżeli zaś chodzi o cukier – posiada przy tym zalety wymienione powyżej. Tłuszcz wyeliminowany podczas produkcji tej mąki służy natomiast jako podstawa wytwarzania innego produktu, jakim jest wspominany już olej kokosowy.

Ekologiczny olej kokosowy – dla zdrowia i urody

Ten sam olej kokosowy przeznaczony jest do stosowania w diecie – zastępując z powodzeniem wiele innych tłuszczów, jak również zewnętrznie, jako kosmetyk – na skórę. Docenią go zwolennicy diety ketogenicznej, dzięki zawartym związkom MCT. Ekologiczny olej kokosowy polecany jest osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera. Taki olej stanowi składnik wielu kosmetyków oraz stosowany bywa na skórę bez żadnych domieszek. Wspomaga gojenie ran i regenerację skóry, zapobiega infekcjom, stanowi naturalną odżywkę do włosów… a to tylko kilka z szerokiego wachlarza jego korzystnych właściwości.

Produkty z kokosa są tak uniwersalne, że potrafią zastąpić szereg innych – zalegających wcześniej w kuchennych szafkach i zajmujących w nich mnóstwo miejsca. To wyjątkowo zdrowa alternatywa dla wielu szkodliwych i zbędnych składników diety. Dlatego każdy, kto ceni sobie zdrowie oraz piękny wygląd chętnie sięga po nie w wielu sytuacjach.

Więcej
Znaleziono produktów: 5

3,71 zł
Produkt dostępny

Mąka kokosowa pozyskiwana jest z miąższu orzechów kokosa, który suszy się w taki sposób, aby nie uszkodzić jego struktury.Tak otrzymaną masę mieli się w celu otrzymania śnieżnobiałej mąki. Dzięki procesowi odtłuszczenia, mąka kokosowa ma cztery razy mniej kalorii i tłuszczu niż wiórki kokosowe.

23,71 zł
Produkt dostępny

Mleczko kokosowe pochodzi z upraw ekologicznych. Zostało przygotowane ze świeżo wyciskanego mleka kokosowego i poddane procesowi liofilizacji.

8,48 zł
Produkt dostępny

BIO OLEJ KOKOSOWY BEZZAPACHOWY. Składniki: 100 % Bio olej ze świeżych orzechów kokosowych (Cocos nucifera). Bio - certyfikowane produkty ekologiczne. *Zapach z oleju kokosowego został wytrącony za pomocą pary wodnej.

41,90 zł
Produkt dostępny

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT (Medium Chain Triglicerides) zaliczane do tłuszczów prostych, zwane również lipidami, charakteryzują się łatwą przyswajalnością i nie odkładają się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Podlegają całkowitej metabolizacji w wątrobie dostarczając organizmowi natychmiastowej energii.

4,19 zł
Produkt dostępny

Wiórki kokosowe bio otrzymywane z miąższu orzecha kokosowego. Są świetnym dodatkiem do tortów, ciast, wypieków (deserów) itp. Charakteryzują się pięknym, kokosowym zapachem. Zawierają około 65% tłuszczu. Kokos zawiera tłuszcze średniołańcuchowe, które są łatwostrawne i bezpośrednio wchłaniane przez wątrobę, dostarczając natychmiastowej energii, nie...

Wyświetla 1 - 5 z 5 produktów

scanner