Pocięte 

Czystek i pokrzywa pocięte

Bogactwo ziół daje wiele możliwości. W sklepie zielarskim z produktami ekologicznymi można kupić zioła pocięte, z których warto przygotowywać napary i wywary. Takie ziołowe preparaty służą do użytku wewnętrznego i zewnętrznego w zależności od właściwości danej rośliny. My zalecamy picie wywaru z pokrzywy i czystka. Dl...

Czystek i pokrzywa pocięte

Bogactwo ziół daje wiele możliwości. W sklepie zielarskim z produktami ekologicznymi można kupić zioła pocięte, z których warto przygotowywać napary i wywary. Takie ziołowe preparaty służą do użytku wewnętrznego i zewnętrznego w zależności od właściwości danej rośliny. My zalecamy picie wywaru z pokrzywy i czystka. Dla Państwa wygodny stworzyliśmy czystek nie tylko w postaci pociętej, ale również w saszetkach, aby jeszcze w szybszy i łatwiejszy sposób można było przygotować ziołową herbatkę, idealną na zimowe wieczory.

Czystek pocięty - zastosowanie

Czystek pocięty dostępny w sklepie bio może pochodzić z Albanii lub z Turcji, jednak niezależnie od kraju uprawy roślina w 100 % ekologiczna.

Możliwości wykorzystania czystka pociętego
- płukanie jamy ustnej i gardła,
- napar używany zewnętrznie,
- picie wywaru w postaci gorącego napoju.

Przygotowanie naparu z czysta pociętego:
Wsypać do szklanki 1 lub 2 łyżeczki suszu i zalać wrzątkiem. Zaparzać pod przykryciem przez 10/15 minut, ostudzić i wypić. Dla podniesienia walorów smakowych można dodać np. cytrynę lub miód.

Pokrzywa pocięta - zastosowanie

W sklepie ekologicznym można nabyć pokrzywę pociętą, z której szybko powstaje smaczny i zdrowy napar. Jak wiadomo pokrzywa posiada całe bogactwo witamin np. A, C, E, K, witaminy z grupy B oraz cenne mikroelementy takie jak: sód, chlor, magnez, wapń, fosfor, potas, żelazo, selen, cynk.

Przygotowanie naparu z pokrzywy pociętej:
2 łyżki suszu pokrzywy należy zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 15 minut. Po czym odcedzić i poczekać, aż napar wystygnie. Niektórzy lubią spożywać zupę z pokrzywy. Na patelnię wlewają łyżkę oliwy z oliwek, dodają pokrzywę pociętą, cebulę i duszą to wszystko przez około 8 minut. Oddzielnie gotowane są ziemniaki, które dodaje się na końcu. Do ziół należy dodać bulion lub po prostu przegotowaną wodę, wzbogacić masłem oraz ulubionymi przyprawami. Dobrym pomysłem jest również zblendowanie składników, dzięki czemu zupa inną lepszą konsystencję.

Więcej
Znaleziono produktów: 3
8,90 zł
Produkt dostępny

Czystek jest rośliną należącą do rodziny czystkowatych zwanych też psłonkowatymi (Cistaceae). Roślina ta występuje w krajach Europy Południowej i Azji Mniejszej. Czuje się dobrze w porośniętym niskim buszem krajobrazie makii. Jego zawsze zielone krzewy dorastają do wysokości jednego metra.

9,90 zł
Produkt dostępny

Czystek zwany różą skalną rośnie na glebach Południowej Europy. Czuje się dobrze w porośniętym niskim buszem krajobrazie makii. Jego zawsze zielone krzewy dorastają do wysokości jednego metra. Ma bardzo delikatne kwiaty o pogniecionych płatkach. Roślina charakteryzuje się przyjemnym żywicznym zapachem.

13,90 zł
Produkt dostępny

Pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica) liście pocięte. Gatunek rośliny z rodziny pokrzywowatych (Urticaceae). Rośnie w wilgotnych lasach i zaroślach oraz bardzo często, jako gatunek synantropijny, na żyznych siedliskach ruderalnych.  

Wyświetla 1 - 3 z 3 produktów

scanner