Brak produktów
Do darmowej wysyłki pozostało: 250,00 zł
Wybierz walutę:
Nasza pamięć jest jednym z największych zalet istot ludzkich. Uczymy siebie, uczymy innych, wykorzystujemy naukę – wiedzę i umiejętności – w praktyce. Istnieje wiele sposobów na poprawę pamięci. Obok zdrowego trybu życia, ćwiczeń i zrównoważonej diety bogatej w składniki, które wpływają na działanie procesów neuroche...
Nasza pamięć jest jednym z największych zalet istot ludzkich. Uczymy siebie, uczymy innych, wykorzystujemy naukę – wiedzę i umiejętności – w praktyce. Istnieje wiele sposobów na poprawę pamięci. Obok zdrowego trybu życia, ćwiczeń i zrównoważonej diety bogatej w składniki, które wpływają na działanie procesów neurochemicznych. Dlaczego jednak należy tak bardzo dbać o pamięć?
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na pogarszającą się pamięci jest wiek. Postępujące starzenie się organizmu, w tym komórek mózgu odpowiadających za magazynowanie pamięci, osłabia możliwości umysłu. Neuroprzekaźniki pracują ze zmniejszoną wydajnością, metabolizm spowalnia, a neurony nie transmitują między sobą informacji, jak wcześniej. Innymi winowajcami, odpowiadającymi za gorszą pamięć jest stres, metale ciężkie i inne zanieczyszczenie środowiska, a wraz z nim pokarm. Wydawałoby się, że z każdej strony czają się złodzieje pamięci. Czy w takim wypadku jest możliwe opóźnienie tego procesu lub nawet poprawa funkcji mózgu – poprawa pamięci, tzw. procesów memoryzacji?
Tak, jednym z naturalnych sposobów na wspieranie pamięci jest spożywanie żeń-szenia syberyjskiego. Obok żeń-szenia syberyjskiego, znajduje się również żeń-szeń koreański oraz ashwagandha, czyli żeń-szeń indyjski - korzeń wykorzystywany od setek lat w medycynie ajurwedyjskiej. Kolejnym produktem wpływającym pozytywnie na pamięć to chlorella, dzięki zawartości, witamin z grupy B, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Warto wspomnieć też o: brahmi (bacopa monieri), czy znanym miłorzębie japońskim.
Żeń-Szeń Syberyjski (Eleutherococcus senticosus) znany również pod nazwą eleuterokok kolczasty występuje dziko we wschodniej Syberii, Korei, północnych prowincjach Chin oraz na Sachalinie w Japonii. Charakteryzuje się zawartością około 200 substancji aktywnych między innymi ginsenozydów, glikozydów (eleuterozydy), witaminy, minerały, pierwiastki śladowe.
Żeń-szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) charakteryzuje się zawartością około 200 substancji aktywnych między innymi ginsenozydów, glikozydów (eleuterozydy), witaminy, minerały, pierwiastki śladowe. Łacińska nazwa „senticosus” znaczy kolczasta, ponieważ łodygi rośliny pokryte są około 5 milimetrowymi, iglastymi kolcami.
Żeń Szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) to roślina występująca na terenie Północno-Wschodniej Azji. Krzak żeń szenia o wysokości 2 do 3 metrów, rzadko dochodzący do 7 metrów. Łacińska nazwa „senticosus” znaczy kolczasta, ponieważ łodygi rośliny pokryte są około 5 milimetrowymi, iglastymi kolcami.