Tribulus naturalny booster testosteronu?

Tribulus naturalny booster testosteronu?

Buzdyganek naziemny Tribulus terrestris L. jest rośliną znaną i wykorzystywaną od tysięcy lat. Stosowany między innymi w medycynie chińskiej oraz indyjskiej - Ajurvedzie jako środek wzmacniający organizm oraz naturalny afrodyzjak. Charakteryzuje się zawartością kilku głównych związków aktywnych, takich jak saponiny steroidowe, polifenole oraz indole. Co raz częściej buzdyganek ziemny stosowany jest do produkcji suplementów diety, które mają na celu stymulację układu hormonalnego, wpływając na jakość naszego życia codziennego. Niestety często są łączone z wypełniaczami lub innymi składnikami, by obniżyć koszt produktu. W NatVita znajdziecie produkty zawierające podanego 100% surowca, bez zbędnych wypełniaczy.

 

Chętnie dowiedziemy Wam poniższym artykułem, że opisywane właściwości tribulusa w sieci, to tak naprawdę namiastek tego ile korzyści niesie jego suplementacja.

 

Skupmy się na początek na zdolności stymulacji organizmu do zwiększenia produkcji naturalnego testosteronu. Głównymi substancjami aktywnymi tribulusa są saponiny steroidowe, należą do nich między innymi trybulozyna, trybulozyd, teresterozyd, dioscyna, F-gitonina oraz kilka innych związków stymulujących hormon luterinizujący, który odpowiada właśnie za produkcję testosteronu. Dzięki jego wyższemu stężeniu w organizmie sprawia o wiele lepsze przyswajanie białek z pożywienia, co jest kluczem choćby podczas budowania suchej masy mięśniowej, zwiększając dyspozycję ilości budulca mięśniowego. Do wzrostu mięśni prócz aminokwasów, warto połączyć tribulusa z kolagenem oraz siarką organiczną (MSM - metylosulfonylometan). Tribulus sprawia, że procesy regeneracji są na znacznie wyższym poziomie, wpływa na zwiększenie siły fizycznej oraz wzmocnienie systemu immunologicznego. Możemy więc śmiało stwierdzić, że jest naturalnym anabolikiem i może się przyczynić do uzyskania nieprawdopodobnych wyników.

 

Poniżej przedstawimy Wam w jaki sposób jego cenną właściwość podnoszenia poziomu testosteronu ujrzały w dużym stopniu światło dzienne.

Duże zamieszanie w świecie sportu sprawiło kilku bułgarskich sztangistów, którzy suplementowali tribulusa przed oraz w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Seulu. Zdobyli 6 medali, w tym aż 4 złote. Przeprowadzone na bułgarskich zawodnikach badania nie wykazały obecności niedozwolonych środków dopingujących, natomiast poziom testosteronu znacznie przekraczał normy i przyczynił się jako jeden z elementów do ich wyśmienitej formy. Dzięki niezwykłym właściwościom buzdyganka, byli w stanie zwiększyć swoją przewagę nad przeciwnikami naturalną suplementacją tribulusa. W dzisiejszych czasach działanie tej niezwykłej rośliny jest bardziej popularne dzięki informacjom umieszczonym w sieci.

 

Początkowo buzdyganek naziemny był wykorzystywany na bezpłodność oraz zaburzenia seksualne. U mężczyzn zwiększa libido oraz produkcję nasienia. U kobiet działa również na libido, na płodność, laktację, regulację cyklu miesiączkowego oraz ogólny stan macicy. Kobiety stosują go z powodzeniem w trakcie menopauzy, by osłabić związane z nią procesy oraz odczucia. Wpływa pozytywnie na problemy z układem moczowym, działając kojąco na stan błon dróg moczowych, zwiększając przepływ moczu drogami moczowymi oraz wstrzymując krwawienia, gdy takowe występują. Zauważono również pozytywne działanie przy problemach z prostatą, zaburzeniami gruczołu krokowego oraz przy kolkach nerkowych. U dzieci, gdy nie są w stanie utrzymać moczu.

 

Buzdyganek obniża ilość wypadających włosów, na jego bazie wytwarzane są naturalne szampony przeznaczone dla osób ze skłonnościami do ich wypadania. Pozytywnie działa spowalniając procesy starzenia, przyczynia się do wyrównywania zmarszczek. Wpływa na stan skóry, niwelując występowanie problemów, takich jak trądzik, pokrzywka, różnego rodzaju podrażnienia lub trudno gojące się rany. Charakteryzuje się działaniem antybiotycznym.

 

Goshkhura, bo również taką nazwę nosi tribulus w swoim składzie zawiera związki mineralne, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jego stosowanie przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu sercowego. Zwiększa aktywność serca, pozytywnie wpływa na jego kondycję oraz redukcję nadciśnienia tętniczego. Polecany jest osobom, które zmagają się z problemami sercowymi w celu wzmocnienia mięśnia sercowego. Wykazuje właściwości adaptogenne, działa antystresowo oraz antydepresyjnie. Zawiera inhibitor MOA (inhibitor monoaminooksydazy), który reguluje przepływ serotoniny (hormonu szczęścia), przyczyniając się do poprawy stanu psychicznego oraz emocjonalnego człowieka.

 

Redukuje retencję (zatrzymywanie) wody w organizmie. Badania obejmujące wpływ saponin zawartych w tribulusie wykazały, że mają one również wpływ na obniżenie mediatorów stanów zapalnych oraz działanie wspomagające regenerację uszkodzonych neuronów. Obniża poziom cukru we krwi oraz wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej. Pozytywnie wpływa przy zaburzeniach pęcherzyka żółciowego, również stosowany w celu zapobiegania powstawania nowych kamieni żółciowych oraz nerkowych (często łączony z miodem oraz mlekiem (zwierzęcym) w celu spotęgowania zamierzanych efektów wspomagających usuwanie kamieni). Wpływa również pozytywnie na jakość szpiku kostnego.

 

Tak liczne właściwości buzdyganka sprawiają, że sięgają po niego co raz większe liczby osób, nie tylko uprawiające sport, ale także dla osoby które chciałyby się wspomóc przy różnego rodzaju dolegliwościach lub wpłynąć pozytywnie na jakość swojego życia. Buzdyganek może być stosowany na wiele sposobów: zalewamy około 1 gram proszku (pół łyżeczki ) wrząca wodą i pijemy 2 razy dziennie. Inna z opcji to stosowanie tribulusa w formie surowej, zmielonej mniej więcej w takich samych proporcjach. Istnieje możliwość stosowania zewnętrznego w połączeniu z miodem, masłem ghee (ghi) oraz kwiatami sezamu, wmasowując w skórę głowy na wzmocnienie włosów i zapobieganie ich wypadaniu. Dawki są tylko propozycją i można je zwiększać lub zmniejszać obserwując efekty

 

Powyższy artykuł dowodzi, że działanie tribulusa jest o wiele szersze niż tylko podnoszenie poziomu testosteronu u mężczyzn.

Dodane przez: Magdalena Zaremba Kategoria: Glowna Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 2660

Podobne tagi

    Komentarze

    scanner Zadaj pytanie on-line Zadaj pytanie on-line