Suplementy o pozytywnym działaniu witalnym oraz antydepresyjnym

Suplementy o pozytywnym działaniu witalnym oraz antydepresyjnym

Dzisiejszy tryb życia, który prowadzi zdecydowanie większa część społeczeństwa, wystawia zarówno nasze umysły, jak i organizmy na czynniki wyjątkowo obciążające. Ilość obowiązków, planów i zadań do wykonania jest często tak duża, że nie tylko wpływa ona na nas stresogennie, ale także odbiera czas, siły i motywację od tego, aby dbać o siebie i swoje zdrowie. Skutkuje to pobieraniem niewystarczającej ilości wartościowych składników odżywczych oraz brakiem odpoczynku, który może przekładać się na konsekwencje nieco poważniejsze, niż jesteśmy w stanie to przewidzieć. Choroby cywilizacyjne i ich częstotliwość występowania nasilają się, a naszym zadaniem jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby temu przeciwdziałać. Niniejszy artykuł będzie więc poświęcony substancjom pochodzenia naturalnego, które w cudowny sposób są w stanie dodać nam siły witalnej, pomóc w walce ze stresem i stanami depresyjnymi, a także nadać naszej skórze i włosom zdrowego wyglądu.

Indyjska moc uzdrawiającej Ashwaghandy

W ostatnich miesiącach zauważalna stała się sława, dotycząca uzdrawiającego wpływu Ashwaghandy na nasz organizm. Ma ona bowiem silne działanie przeciw nowotworowe, antyutleniające, a cenne składniki znajdujące się w jej owocach w skuteczny sposób pomagają w walce ze stresem. Badania dowiodły także, że regularne spożywanie Ashwaghandy pomogły mężczyznom, którzy mieli problem z płodnością. Ten indyjski rzeń-szeń wpisał się w historię medycyny ajurwedyjskiej już wieki temu. To wszystko dzięki jego unikalnym substancjom, zawartym w korzeniu. Należą do nich witanolidy, glikowitanolidy oraz witanozydy. Zastosowanie Ashwaghandy opiera się przede wszystkim o poprawę ogólnej kondycji ciała i umysłu. Jeśli więc regularnie ćwiczysz, a Twoja praca wymaga od Ciebie dużego wytężenia umysłowego, to warto byś rozważył jej zastosowanie.

Ashwaghanda

Kolejną kategorią naturalnych produktów, która zasługuje na szczególną uwagę, są tak zwane soki witalne. Najpopularniejszym z nich, jest sok wyciskany bezpośrednio z miąższu liści drogocennego aloesu. Może być on stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Utrzymuje stały i właściwy poziom nawodnienia skóry i włosów oraz zawiera szereg substancji przeciwutleniających i wapnia, które są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania komórek nerwowych człowieka. Na rynku często spotykane są także soki z granatu, gravioli, owoców noni czy mangostanu. Mają właściwości, poprawiające krążenie oraz dodające skórze blasku i zdrowego wyglądu. Warto pamiętać, że soki o roślinnym składzie, a także każda inna żywność naturalnego pochodzenia mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie jelit człowieka, które są drugim, zaraz po mózgu, ośrodkiem nerwowym człowieka. Dbałość o naturalne kultury bakterii w jelitach przynosi więc korzyści nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Jeśli więc w ostatnim czasie męczy Cię przygnębienie lub spadek energii, przeanalizuj czy Twojemu organizmowi nie brakuje pewnych substancji, które możesz zaspokoić przez takie alternatywne wzbogacenie diety

Dodane przez: Kategoria: Glowna Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 1718

Komentarze

scanner