Suplementy o pozytywnym działaniu witalnym oraz antydepresyjnym

Dzisiejszy tryb życia, który prowadzi zdecydowanie większa część społeczeństwa, wystawia zarówno nasze umysły, jak i organizmy na czynniki wyjątkowo obciążające. Ilość obowiązków, planów i zadań do wykonania jest często tak duża, że nie tylko wpływa ona na nas stresogennie, ale także odbiera czas, siły i motywację od tego, aby dbać o siebie i swoje zdrowie. Skutkuje to pobieraniem niewystarczającej ilości wartościowych składników odżywczych oraz brakiem odpoczynku, który może przekładać się na konsekwencje nieco poważniejsze, niż jesteśmy w stanie to przewidzieć. Choroby cywilizacyjne i ich częstotliwość występowania nasilają się, a naszym zadaniem jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby temu przeciwdziałać. Niniejszy artykuł będzie więc poświęcony substancjom pochodzenia naturalnego, które w cudowny sposób są w stanie dodać nam siły witalnej, pomóc w walce ze stresem i stanami depresyjnymi, a także nadać naszej skórze i włosom zdrowego wyglądu.

Indyjska moc uzdrawiającej Ashwaghandy

W ostatnich miesiącach zauważalna stała się sława, dotycząca uzdrawiającego wpływu Ashwaghandy na nasz organizm. Ma ona bowiem silne działanie przeciw nowotworowe, antyutleniające, a cenne składniki znajdujące się w jej owocach w skuteczny sposób pomagają w walce ze stresem. Badania dowiodły także, że regularne spożywanie Ashwaghandy pomogły mężczyznom, którzy mieli problem z płodnością. Ten indyjski rzeń-szeń wpisał się w historię medycyny ajurwedyjskiej już wieki temu. To wszystko dzięki jego unikalnym substancjom, zawartym w korzeniu. Należą do nich witanolidy, glikowitanolidy oraz witanozydy. Zastosowanie Ashwaghandy opiera się przede wszystkim o poprawę ogólnej kondycji ciała i umysłu. Jeśli więc regularnie ćwiczysz, a Twoja praca wymaga od Ciebie dużego wytężenia umysłowego, to warto byś rozważył jej zastosowanie.

Ashwaghanda

Soki witalne

Kolejną kategorią naturalnych produktów, która zasługuje na szczególną uwagę, są tak zwane soki witalne. Najpopularniejszym z nich, jest sok wyciskany bezpośrednio z miąższu liści drogocennego aloesu. Może być on stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Utrzymuje stały i właściwy poziom nawodnienia skóry i włosów oraz zawiera szereg substancji przeciwutleniających i wapnia, które są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania komórek nerwowych człowieka.

Na rynku często spotykane są także soki z granatu, gravioli, owoców noni czy mangostanu. Mają właściwości, poprawiające krążenie oraz dodające skórze blasku i zdrowego wyglądu. Warto pamiętać, że soki o roślinnym składzie, a także każda inna żywność naturalnego pochodzenia mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie jelit człowieka, które są drugim, zaraz po mózgu, ośrodkiem nerwowym człowieka. Dbałość o naturalne kultury bakterii w jelitach przynosi więc korzyści nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Jeśli więc w ostatnim czasie męczy Cię przygnębienie lub spadek energii, przeanalizuj czy Twojemu organizmowi nie brakuje pewnych substancji, które możesz zaspokoić przez takie alternatywne wzbogacenie diety.

Dodane przez: Kategoria: Glowna Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 1836

Komentarze

scanner