Kiedy warto przyjmować kolagen?

Każdy z nas ma w swoim organizmie kolagen, ponieważ jest to naturalnie produkowane przez organizm białko. Co więcej, stanowi nawet 30% wszystkich białek ludzkich! Jest to bardzo wysoka wartość i czyni z niego jeden z podstawowych elementów tkanki łącznej. Jaką funkcję pełni kolagen? Przede wszystkim stanowi spoiwo łączące ze sobą komórki.

Czyni to z niego budulec:

- skóry,
- kości i chrząstek,
- zębów,
- ścięgien,
- naczyń krwionośnych. 

Z wiekiem nasz organizm traci zdolność produkcji kolagenu i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia oraz osłabienia organizmu. Nie bez powodu jest zatem nazywany białkiem młodości. Wspiera ochronę organizmu przed patogenami i toksynami, tworzy warstwę zabezpieczającą narządy wewnętrzne, a do tego wspomaga:

- odbudowę naskórka i gojenie się ran,
- prawidłowe funkcjonowanie stawów,
- szybsze zrastanie złamanych kości,
- przepływ krwi przez zachowanie elastyczności naczyń krwionośnych,
- prawidłowy wygląd skóry: utrzymanie napięcia, gładkości i zapewnienie nawilżenia.

Jak działa kolagen naturalny na stawy?

Wiele osób, zwłaszcza w starszym wieku, boryka się z dolegliwościami ze strony układu szkieletowego. Czy kolagen naturalny na stawy może w tym pomóc? Warto wiedzieć, że kolagen to podstawowy składnik kości, chrząstki stawowej, ścięgien i wiązadeł. Nie tylko stanowi 30% wszystkich białek w organizmie, ale też 67% białek w chrząstce w przypadku kolagenu typu II i 75% w przypadku kolagenu typu I. Jest zatem niezbędny do zachowania prawidłowego funkcjonowania szkieletu, a z czasem, gdy organizm produkuje coraz mniej kolagenu, mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości. 

Ból w stawach z reguły wynika z różnego rodzaju nieprawidłowości w samej strukturze stawu lub jego okolicy. Przyczyny mogą być oczywiście różne, jednak często jest to po prostu następstwo starzenia się struktur szkieletowych. Ma na to wpływ postępujący niedobór kolagenu. Jednak procesy degeneracyjne można znacznie spowolnić! Oprócz dbania o odpowiednią ilość ruchu w ciągu dnia postawę ciała, zbilansowaną dietę oraz prawidłową masę ciała – można rozpocząć suplementację kolagenu. Naturalny kolagen na stawy to jeden z suplementów diety, który może pomóc w odbudowie stawów. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu szkieletowego i jest niezbędny do uzyskania  pełnego ruchu w stawach. Co więcej, jest polecany nie tylko ludziom starszym, ale też osobom narażonym na kontuzje wskutek uprawianych sportów, a także pacjentom po złamaniach kości.

Kolagen rybi liofilizowany – najlepszy wybór

Który kolagen rybi warto wybrać? Szczególnie polecamy kolagen rybi liofilizowany, który pochodzi z tołpygi. Według badań jest to najlepiej przyswajalna forma kolagenu, która doskonale sprawdza się u ludzi w każdym wieku, mających problemy z układem szkieletowym. Co więcej, bardzo często suplementy diety z kolagenem rybim wzbogacone są o witaminę C. Wpływa ona między innymi na zachowanie produkcji kolagenu w organizmie, a także prawidłowe funkcjonowanie zębów, kości i chrząstek. W sklepie NatVita znajdą Państwo między innymi czysty kolagen z tołpygi, a także kolagen z tołpygi z bio różą, czyli suplement wzbogacony o wspomnianą witaminę C.

Dodane przez: CSGroup CSGroup Kategoria: Blog Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 407
Tagi: kolagen

Komentarze

scanner