Jakie właściwości ma srebro koloidalne?

Srebro koloidalne używano już kilka wieków przed naszą erą do odkażania ran. Pierwsze zapiski o tej substancji sięgają starożytnego Egiptu. Przez setki lat srebro znajdowało różne zastosowanie. 

Niektórzy wkładali srebrne monety do mleka, by na dłużej było świeże, inni rozdawali swoim dzieciom drobinki surowca do ssania, aby nie chorowały. Podczas I wojny światowej srebro wykorzystywano do zwalczania infekcji żołnierzy. Jako współczesny suplement diety składa się głównie z wody z drobinkami kolargolu (srebra koloidalnego) i stosuje się go przede wszystkim zewnętrznie. Na rynku dostępne są preparaty z nanosrebrem do picia, jednak nie zostały dostatecznie przebadane. Najlepszą metodą używania tego surowca jest rozprowadzanie go na skórze.

Właściwości srebra koloidalnego to:

- działań przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe,
- oczyszcza i dezynfekuje skórę,
- wspiera walkę z trądzikiem,
- działa antyseptycznie,
- łagodzi podrażnienia,
- zmniejsza zaczerwienienia skóry,
- hamuje wydzielanie histaminy,
- reguluje wydzielanie sebum.

Jak działa srebro koloidalne?

Co może niektórych zdziwić – prawdziwe i oryginalne srebro koloidalne ma żółty odcień. Spowodowane jest to zdolnością nanocząsteczek do pochłaniania promieniowania elektromagnetycznego. Większe stężenie srebra w roztworze oznacza ciemniejszy kolor. Jak działa nanosrebro? Oryginalne srebro koloidalne zdolne jest do neutralizowania chorobotwórczych patogenów. Cząsteczki pierwiastka są tak małe, że widać je dopiero pod mikroskopem elektronowym. Dzięki swojej wielkości łatwiej wnikają w bakterie i szybciej doprowadzają do ich zniwelowania przez zniszczenie enzymów drobnoustrojów w reakcjach utleniania. Badania naukowe przeprowadzone w warunkach laboratoryjnych udowodniły, że srebro koloidalne zabija zarazki w ciągu kilku minut.

Czy można używać srebra koloidalnego na twarz?

Srebro koloidalne dzięki swoim wyjątkowym właściwościom cieszy się ogromnym zainteresowaniem w kosmetologii i medycynie estetycznej. Potwierdzono, że nanosrebro wspiera odbudowę tkanek, poprawia odporność skóry na chorobotwórcze patogeny, w tym grzyby, a także regeneruje naskórek, zmniejsza ilość wydzielanego sebum, tonizuje i nawilża skórę. Obecnie znaleźć można szereg kosmetyków z nanosrebrem takich jak toniki, żele antybakteryjne, dezodoranty czy preparaty po goleniu. Na twarz poleca się kosmetyki, które zawierają nie więcej niż 100 nm srebra koloidalnego w 100 ml produktu.

Pielęgnacja skóry trądzikowej srebrem koloidalnym

Cera trądzikowa skłonna jest do zaczerwienień, wyprysków, nadmiernego wydzielania sebum i rozszerzonych porów. Pielęgnacja skóry trądzikowej srebrem koloidalnym to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą poprawić jej wygląd. Dzięki działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym pomaga zwalczać niedoskonałości cery. Najlepiej sprawdza się jako tonik lub hydrolat po demakijażu. Można go również używać w formie okładów lub jako serum przed nałożeniem nawilżającego kremu. Srebro koloidalne zmniejsza wydzielanie sebum, reguluje pracę gruczołów łojowych, łagodzi podrażnienia, przyśpiesza gojenie się stanów zapalnych, a do tego jest odporny na działanie promieniowania słonecznego.

Zdrowotne właściwości srebra znane były już od wieków, a prowadzone pod tym kątem badania naukowe potwierdziły jego działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Dzięki temu produkt ten jest doskonałym środkiem do odkażania ran, a także pielęgnacji cery trądzikowej. Trzeba jednak pamiętać, że przeciwwskazaniami do stosowania srebra koloidalnego są alergia na srebro, a także ciąża.

Dodane przez: Kategoria: Blog Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 901

Komentarze

scanner