Jakie produkty otrzymujemy z konopi?

Jakie produkty otrzymujemy z konopi?

Choć naukowcy odkryli już wiele zastosowań dla konopi, to wciąż pojawiają się nowe informacje o korzystnych dla zdrowia właściwościach tej niezwykłej rośliny. Dostępne na rynku produkty konopne cieszą się sporą popularnością – nic dziwnego, bo ich skuteczność jest także wysoka. Zobacz nasz przegląd produktów z konopi, którymi warto się zainteresować.

Nasiona konopi – superskładnik w diecie

Nasiona konopi wyróżniają się tym, że zawierają niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9 w idealnych proporcjach potrzebnych człowiekowi. Organizm sam nie jest w stanie wytworzyć tłuszczów nienasyconych, dlatego nasiona konopi warto włączyć do codziennej diety, dodając je do sałatek, pieczywa własnego wypieku, koktajli. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe mają same zalety:  regulują poziom cholesterolu, regulują ciśnienie tętnicze, pozytywnie wpływają na układ sercowy, wspomagają pracę układu nerwowego, korzystnie wpływają na wzrok.

BIO olej konopny

Wybierając BIO olej konopny certyfikowany ekologicznie masz pewność, że trafi do Ciebie najwyższej jakości produkt z konopi. Tłoczony na zimno, nierafinowany olej konopny jest słusznie uważany za jeden z najlepszych olejów na świecie. Pozyskiwany z nasion konopi siewnej, tak jak one same zawiera wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3: linolowego i α-linolenowego, a ponadto – kwasy omega-6 i omega-9. Zastępując w diecie tłuszcze nasycone tłuszczami nienasyconymi, dbasz o swoje zdrowie: spożywanie oleju z nasion konopi pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Ponadto olej konopny jest źródłem witaminy K, która uszczelnia naczynia krwionośne, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Białko konopne

Produkowane z konopi siewnej białko ma postać proszku o delikatnie zielonej barwie. Jest wytwarzane w niskiej temperaturze, dzięki czemu zachowuje swoje dobroczynne właściwości: wysokie temperatury zniszczyłyby jego strukturę. W powszechnej opinii białko jest składnikiem, które musi znaleźć się w diecie sportowca, jednak to pozyskiwane z konopi ma tak pozytywne działanie na organizm, że może je z korzyścią dla zdrowia spożywać właściwie każdy. Białko konopne zawiera dużo błonnika, usprawnia zatem pracę przewodu pokarmowego, a ponadto zapewnia dłuższe uczucie sytości: z tego względu jest polecane osobom dbającym o linię. Oprócz kwasów tłuszczowych zawiera m.in. wszystkie aminokwasy egzogenne.

Konopie w pielęgnacji

Z uwagi na m.in. obecność w konopi siewnej szeregu witamin i aminokwasów oraz jej działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne, roślina ta jest chętnie wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. Olej konopny oraz ekstrakt z konopi są składnikami szamponów odżywek do włosów, mydeł, balsamów do ciała, toników przeciwtrądzikowych i kremów pielęgnacyjnych do twarzy.

Konopie przemysłowe fascynują nie tylko naukowców, a dziesiątki ich praktycznych zastosowań zyskały już szerokie grono zwolenników. Czas, byś Ty także przekonał się, że warto docenić tę niezwykłą roślinę i sięgnąć po wytwarzane z niej produkty.

Dodane przez: CSGroup CSGroup Kategoria: Glowna Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 637
Jakie produkty otrzymujemy z konopi

Komentarze

scanner