Dlaczego witaminy D3 i K2 najlepiej spożywać jednocześnie?

Dlaczego witaminy D3 i K2 najlepiej spożywać jednocześnie?

Podstawą dobrego samopoczucia jest dbanie o odpowiedni poziom witamin i składników odżywczych w organizmie. Zaniedbywanie odpowiedniego poziomu tych elementów szybko spowoduje, że nasze ciało zacznie się ich domagać. Często oznacza to, że mogą pojawić się trudności z koncentracją, będziemy coraz słabsi, a ogólne samopoczucie będzie się pogarszać.

Właśnie dlatego należy dbać o to, by w diecie pojawiały się składniki, które dostarczą nam szereg witamin. Jednak niektóre z nich ciężko sobie uzupełnić w tradycyjny sposób. Do takich witamin należą D3 i K2, które są bardzo ważne dla zdrowia, a które często trzeba przyjmować w postaci suplementów. Wiele osób decyduje się na zakup kompleksu tych dwóch składników. Dlaczego warto spożywać witaminę D3 i K2 jednocześnie i jakie da to efekty?

Kompleks witamin D3 i K2


Witamina D to hormon steroidowy, który ludzki organizm jest w stanie produkować samodzielnie. Jednak u niektórych osób występują dysfunkcję uniemożliwiające utrzymanie jej na odpowiednim poziomie. Ponadto w okresie jesienno-zimowym jest to jeszcze trudniejsze, ponieważ produkcja tej witaminy związana jest z ekspozycją ciała na światło dzienne. Jej niedobór może mieć związek z zaburzeniami snu, spadkiem odporności, a nawet gorszymi powikłaniami. Witamina D wpływa korzystnie na zdolność przyswajania wapnia. Jednak to właśnie dzięki witaminie K2 będzie ono odkładało w kościach. Otóż zapobiega ona zwapnieniu naczyń krwionośnych, dzięki czemu zażywanie witaminy D3 jest całkowicie bezpieczne. Należy podkreślić, że witaminy K2 nie ma  w pożywieniu, które naturalnie występuje w Polsce. Można ją spotkać np. w natto pochodzącym z Japonii. Połączenie ze sobą witaminy D3 i K2 bardzo dobrze wpływa na kości i powoduje, że są one wytrzymałe. Dlatego poleca się je osobom cierpiącym na ich niedobór np. kobietom chorym osteoporozę. Co więcej, odpowiedni poziom witaminy D jest bardzo istotny w przypadku dzieci, ponieważ korzystnie wpłynie na rozwój ich układu kostnego i zębów.

Dbanie o zbilansowaną dietę z pewnością może być pomocne w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu witamin w organizmie. Niestety na ich stężenie ma wpływ wiele czynników, na które niekiedy nie ma się wpływu. Wtedy warto zdecydować się na suplementację, która pomoże Wam odzyskać pełnię zdrowia i zapewni Wam funkcjonowanie na naturalnym dla Was poziomie.

 

Dodane przez: CSGroup CSGroup Kategoria: Glowna Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 209

Podobne tagi

    Komentarze

    scanner