Na jakie dolegliwości pomaga złoto koloidalne?

Na jakie dolegliwości pomaga złoto koloidalne?

Złoto koloidalne to roztwór nanocząsteczek złota w wodzie lub innej cieczy. Używane jest przez człowieka od tysiącleci. 

Złoto koloidalne to roztwór nanocząsteczek złota w wodzie lub innej cieczy. Używane jest przez człowieka od tysiącleci. Czy wiesz, że Kleopatra słynęła ze spania w złotej maseczce i to głównie temu przypisuje się jej urodę? Złoto przez alchemików było nazywane „eliksirem życia”. Chińczycy używali go jako lekarstwo już 2500 lat przed naszą erą. Hindusi nazwali czerwone złoto „Swarna Bhasma” i używali w medycynie ajurwedycznej do zahamowania skutków starzenia skóry i rewitalizacji. Współczesne badania nad nanozłotem rozpoczęły się jednak dopiero w drugiej połowie XIX wieku. Potwierdzono, że wykazuje korzystne właściwości zdrowotne z punktu widzenia medycznego i świetnie sprawdza się w kosmetologii w kremach i maskach. 

Złoto ma bardzo wyjątkowe właściwości biologiczne, chemiczne, elektroniczne, termiczne i optyczne. Znalazło szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia – od medycyny, biologii, fizyki po kosmetologię i materiałoznawstwo. Nanozłoto wykorzystuje się również w celach diagnostycznych. Można go znakować izotopem i celować w badane miejsca, takie jak zmiany nowotworowe. Pierwsze terapeutyczne zastosowanie złota koloidalnego ustalono, gdy odkryto bakteriostatyczne działanie cyjanku złota. Wprowadzono go do leczenia gruźlicy, a obecnie stosuje się go w przypadku chorób reumatoidalnych.

Właściwości złota koloidalnego

Prozdrowotne właściwości złota koloidalnego znane są już od dawna. Bardzo dobrze działa na skórę, jednak istnieją kontrowersje dotyczące doustnego przyjmowania nanozłota. Pojawiają się wzmianki o potencjalnej szkodliwości spożywania roztworów złota, dlatego tego typu terapie powinny być zawsze podejmowane w porozumieniu z lekarzem prowadzącym. Właściwości złota koloidalnego pozwalające pokonać wiele dolegliwości to między innymi:

 • odżywianie komórek i tkanek włóknistych w skórze,
 • przyspieszanie krążenia krwi,
 • działanie antyoksydacyjne i zwalczanie wolnych rodników,
 • działanie antyseptyczne i antyzapalne,
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
 • opóźnienie procesów starzenia się skóry,
 • utrzymanie młodego i witalnego wyglądu skóry.

Złoto koloidalne wspiera terapię zaburzeń hormonalnych i psychicznych. Pomaga w leczeniu problemów układu pokarmowego, krwionośnego i reumatoidalnego zapalenia stawów. Łagodzi zaćmę i jaskrę, zmniejsza różne bóle, regeneruje siły witalne i poprawia pracę mózgu. Jest niezastąpionym kosmetykiem w domowym SPA. Stanowi składniki wielu produktów do pielęgnacji: masek, kremów, serum, maści i toników. Działa stymulująco na skórę i pobudza syntezę kolagenu. Dzięki temu kosmetyki zawierające nanozłoto mają właściwości odmładzające, ujędrniające, wyrównujące zmarszczki oraz zmniejszające przebarwienia. Niezwykle popularne są maski w płachcie ze złotem koloidalnym.

Nanozłoto a nanosrebro

Na rynku jest wiele ekologicznych suplementów oraz chemicznych odczynników wykorzystywanych w medycynie i kosmetologii. Na pewno nie raz spotkałeś się zarówno z nanozłotem, jak i nanosrebrem. Czym różnią się te dwa produkty? W zasadzie są to dwie zupełnie różne substancje, które otrzymuje się jednak w podobnych procesach chemicznych. Stanowią nanocząsteczki srebra bądź złota rozpuszczone w wodzie lub innym roztworze. Na skórze obydwa te produkty charakteryzują się właściwościami poprawiającymi jędrność, odmładzającymi i dodającymi witalność. Srebro koloidalne jednak ma większe właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku cery trądzikowej. Złoto natomiast chętniej wybierane jest przez osoby z cerą dojrzałą, które chcą zahamować procesy starzenia się skóry i wygładzić zmarszczki.

Dodane przez: CSGroup CSGroup Kategoria: Glowna Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 6386

Podobne tagi

  Komentarze

  scanner