Oliwa magnezowa – skuteczna metoda uzupełniania magnezu.

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków występujących w przyrodzie, który odpowiada za setki różnych funkcji w ludzkim organizmie. Magnez jest niezbędny do zachowania prawidłowych procesów, a jego niedobory mogą powodować poważnie problemy zdrowotne. Przeciętny ludzki organizm zawiera 28 g magnezu, przy czym ponad połowa znajduje się w kościach. Statystyki wskazują, że ponad 50% ludzkiej populacji mieszkających w krajach wysoko rozwiniętych, posiada niedobory magnezu, a liczba ta sukcesywnie wzrasta. Magnezu nie można przedawkować, ponieważ jego nadmiar jest wydalany z organizmu wraz z moczem, więc dawkowanie magnezu jest w pełni bezpieczne.

Dlaczego magnez jest nam tak potrzebny?

Zażywanie magnezu pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz syntezie białka. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w prawidłowym utrzymaniu równowagi elektrolitowe, utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz odgrywa ważną rolę w procesie podziału komórek. Magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów.

Niedobory magnezu niosą za sobą wiele negatywnych dla zdrowia skutków, może to doprowadzić do rozwoju nadciśnienia, chorób związanych z układem sercowo-naczyniowym, z układem pokarmowym, powodować problemy z nerkami, wątrobą oraz prowadzić do impotencji. Niedobory magnezu zwiększają ryzyko zachorowań na stwardnienie rozsiane, cukrzycę, jaskrę, przerost prostaty, astmę, chorobę Alzheimera i Parkinsona. Dodatkowo zwiększa się szansa wystąpienia trądziku, egzemy, łuszczycy oraz powoduje zwiększenie nawrotów infekcji bakteryjnych. Osoby z obniżonym poziomem magnezu odczuwają ciągłe zmęczenie, mają problem ze snem, dopadają ich częste skurcze mięśni oraz drgania powiek, ponadto odczuwają niepokój, dreszcze oraz bóle migrenowe.

Jak właściwie dostarczać magnez do organizmu?

Najważniejszym aspektem przy zażywaniu magnezu jest jego właściwe dostarczanie do organizmu. Doustne suplementowanie dawek magnezu, jest niestety absorbowane w dużo mniejszym stopniu i większość magnezu jest wydalane wraz z moczem. Skuteczne by było aplikowanie mniejszych dawek magnezu lecz wymagało by to przyjmowanie ich praktycznie bez przerwy przez cały dzień, co praktycznie nie jest to możliwe. Dodatkowo, u osób starszych, absorbowanie magnezu w jelicie zmniejsza się i mogą się pojawić problemy żołądkowo-jelitowe.

Jedną z najbardziej skutecznych metod podawania magnezu jest aplikacja przez skórę, ponieważ w ten sposób magnez trafia bezpośrednio przez układ krążenia do komórek, pomijając układ trawienny. Idealnym i bardzo skutecznym produktem do takiej aplikacji magnezu jest właśnie olejek magnezowy na bazie chlorku magnezu.

Dlaczego oliwa magnezowa w sprayu z chlorkiem magnezu?

W opinii wielu lekarzy, chlorek magnezu uznawany jest przez nich za najskuteczniejszą formę magnezu do stosowania przez skórę. Wynika to przede wszystkim ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Badania wykazały, że doustne spożywanie chlorku magnezu, absorbuje się tylko w 4%, lecz chlorek magnezu w formie roztworu nanoszonym na skórę (olej magnezowy) jest zdecydowanie efektywniej przyswajany przez organizm. Dodatkowo, według amerykańskich naukowców, oliwa magnezowa na bazie chlorku magnezu wchłania się kilkukrotnie szybciej przez skórę i w dużo większych ilościach w porównaniu do tradycyjnych tabletek zawierających magnez. Wynika to przede wszystkim z tego, że olejek magnezowy, posiada praktycznie zerowe pH, co sprawia, że magnez nie napotyka na żadną barierę w czasie przenikania do komórek organizmu.

Olej magnezowy właściwości

Oprócz wymienionych wcześniej właściwości magnezu, jak również tego, że nie wpływa drażniąco na przewód pokarmowy i żołądek (tak jak to jest w przypadku magnezu spożywanego doustnie), olej magnezowy nie zawiera zbędnych składników i wypełniaczy, które często są stosowane podczas produkcji tabletek lub kapsułek. Oliwa magnezowa może być stosowana przez dzieci oraz kobiety w ciąży, ponieważ nie ma możliwości przedawkowania. Dodatkowo olejek magnezowy w sprayu idealnie sprawdza się jako olejek do masażu, ponieważ rozluźnia spięte mięśnie.

Oliwa magnezowa zastosowanie

Olejek magnezowy zastosowanie znajduje również w kosmetyce, ponieważ nadaje skórze gładkość oraz młody wygląd. Olej magnezowy można również stosować przed nałożeniem na skórę kremów i balsamów, ponieważ charakteryzuje się działaniem zwiększającym ich skuteczność. Oliwa magnezowa jest również naturalnym i ekologicznym antyperspirantem. Jej działanie antybakteryjne, nie pozwala na rozwój bakterii oraz grzybów, które powodują przykry zapach, a przy tym wszystkim nie zatyka gruczołów potowych, które służą do wydalania z organizmu toksyn.

Oliwa magnezowa zastosowanie znajdzie również wśród osób aktywnych fizycznie i sportowców. Idealnie się sprawdza podczas zakwaszenia mięśni po treningu oraz gdy zostaną uszkodzone więzadła. Z powodzeniem olejek magnezowy można stosować na obolałe mięśnie, stawy, kości, stłuczenia, obrzęki, stany zapalne oraz na skurcze nóg.

Dodatkowo, olej magnezowy zastosowanie znajduje również podczas bólów głowy, czy zatok. Stosowanie oliwy bezpośrednio na skórę, sprawia że magnez jest momentalne wchłaniany i przynosi ulgę w miejscu bólu.

Olejek magnezowy nanosimy na skórę i rozsmarowujemy na obszarze, w którym występują najczęstsze skurcze, żeby dostarczyć doraźnie magnez w miejsce największego deficytu. W przypadku kiedy chcemy dostarczyć magnez i nie mamy sprecyzowanego miejsca, smarujemy ręce, nogi - jest to zależne od nas, gdzie nam wygodniej, ponieważ skóra zawsze wchłonie. Jeżeli poczujemy, że oliwa magnezowa podrażnia nam skórę lub wywołuje pieczenie, można ją rozcieńczyć wodą destylowaną lub filtrowaną w proporcji 1:1.

Oliwa magnezowa cena

Cena oliwy magnezowej na polskim rynku jest zróżnicowana i wynika przede wszystkim z pojemności, stężenia, jakości zastosowanego chlorku magnezu oraz jaka woda została użyta podczas produkcji. W wysokiej jakości produktach stosuje się chlorek magnezu MgCl2 o czystości CzDA (czysty do analizy) oraz wodę z systemu wysokiej jakości filtrów. Najlepszym stężeniem oliwy magnezowej gwarantującej odpowiednie wchłanianie oraz bezpieczeństwo stosowania wynosi około 33%. Wyższe stężenia mogą powodować podrażnienia i swędzenie skóry.

Oliwa magnezowa gdzie kupić?

Oliwa magnezowa 33% marki NatVita wytwarzana przy użyciu wody z systemu filtrów można nabyć w sklepie internetowym producenta (kliknij tu, aby przejść do produktu). Dodatkowo oliwę magnezową NatVita można nabyć w sklepach ze zdrową żywnością, sklepach zielarskich oraz aptekach.

Dodane przez: Kategoria: Glowna Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 18448

Komentarze

scanner