Jak oczyścić organizm z toksyn przy pomocy ziół?

Jak oczyścić organizm z toksyn przy pomocy ziół?

Czujesz osłabienie, zmęczenie, Twoja cera uległa pogorszeniu, a paznokcie zaczęły się łamać? To może być znak, że czas oczyścić organizm z toksyn. Świat pędzi do przodu, żywność jest coraz bardziej przetworzona, a powietrze i woda są zanieczyszczone. 

Czujesz osłabienie, zmęczenie, Twoja cera uległa pogorszeniu, a paznokcie zaczęły się łamać? To może być znak, że czas oczyścić organizm z toksyn. Świat pędzi do przodu, żywność jest coraz bardziej przetworzona, a powietrze i woda są zanieczyszczone. Każdy z tych czynników to kolejne źródła niebezpiecznych toksyn. Czasami przyjmowanie odpowiedniej ilości wody i codzienne dbanie o swój jadłospis, sen oraz aktywność fizyczną mogą nie wystarczyć. Natura przychodzi jednak z pomocą, obfituje w ogromną ilość prozdrowotnych produktów i ziół, które pomogą przeprowadzić detoks i cykliczne oczyszczanie ciała od wewnątrz. Zyskasz lepszą sprawność fizyczną i umysłową, świetne samopoczucie, mniejszą tendencję do zmęczenia, a także dobry humor. Nie mamy żadnych wątpliwości, że warto spróbować oczyścić organizm z toksyn przy pomocy ziół!

Dieta a toksyny

Wiele osób decyduje się przeprowadzić kilkunastodniowy detoks organizmu. Wykluczają wówczas alkohol, kofeinę, mleko, jaja, czerwone mięso, białą mąkę. Przez pierwsze dni spożywają surowe lub gotowane warzywa i owoce, następnie urozmaicają dietę o fermentowane produkty mleczne, a także najlepiej ekologiczne kasze, ryż czy płatki. Kolejne kroki to ryby i chude gotowane mięso. Każda dieta jednak powinna być skonsultowana z lekarzem lub dietetykiem, ponieważ błędnie przeprowadzony detoks może spowodować niedobory i pogorszenie samopoczucia. Nie wystarczy jednak kilka razy do roku przeprowadzić oczyszczanie organizmu. Trzeba wspierać swoje ciało każdego dnia, dostarczając mu odpowiednią ilość płynów, snu, aktywność fizyczną, a także zdrowe pożywienie.

W swoim codziennym jadłospisie dobrze jest ograniczyć czerwone mięso, kawę, herbatę czy fast foody. Warto spożywać mało przetworzoną żywność, sięgać po ekologiczne i naturalne produkty. Doskonale sprawdzają się kasze, ciemne pieczywo, kiszonki, produkty mleczne powstałe w wyniku fermentacji czy też artykuły bogate w błonnik. Każdy powinien dostarczać organizmowi odpowiednią ilość makro i mikroelementów, a w przypadku niedoborów jak najszybciej zacząć je suplementować – najlepiej naturalnymi suplementami diety. Doskonałym sposobem, aby wspomóc organizm w codziennej walce z toksynami są zioła. Z ich pomocą przy małym nakładzie pracy i czasu można w skuteczny sposób pozbyć się szkodliwych substancji i wspomóc pracę całego ciała. Kupując kilka różnych ziół można sporządzić unikatowa, prozdrowotną mieszankę. Spożywane codziennie na pewno stanie się cennym wsparciem dla całego organizmu.

Ekologiczne zioła oczyszczające organizm

Zioła są bardzo proste w stosowaniu. Wystarczy wypić szklankę naparu raz dziennie. Gotowy susz wystarczy zabrać ze sobą do pracy czy na wyjazd. Można również stworzyć własną mieszankę z kilku rodzajów. Najlepsze ekologiczne zioła oczyszczające organizm to pokrzywa, ostropest plamisty, czystek, melisa lekarska i rumianek.

Pokrzywa

Pokrzywa ma silne właściwości moczopędne, a jak wiadomo – wraz z moczem usuwane są z organizmu szkodliwe substancje. Picie naparu z pokrzywy to jeden z najlepszych sposobów dogłębnego oczyszczenia organizmu. Ponadto roślina ta ma inne zalety. Między innymi zmniejsza obrzęki, ponieważ hamuje zatrzymywanie wody w organizmie.

Czystek

Czystek, podobnie jak pokrzywa, jest również rośliną silnie moczopędną. Wspiera pracę układu pokarmowego i pomaga przywrócić równowagę flory bakteryjnej w jelitach. Czystek powinny również pić osoby walczące z niedoskonałościami skóry.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty wykazuje właściwości odtruwające, co jeszcze bardziej wspomaga proces oczyszczania organizmu. Ponadto blokuje toksyny, przez co często jest zalecany osobom walczącym z marskością wątroby. 

Rumianek

Rumianek wykazuje ogromne właściwości przeciwzapalne. Jest bardzo popularny do stosowania zewnętrznego, na przykład przy zapaleniu spojówek. Równie dobrze działa od wewnątrz – pobudza przemianę materii, działa bakteriobójczo i przeczyszczająco. Pomaga usuwać złogi w jelitach. 

Melisa lekarska

Melisa najbardziej znana jest ze swoich właściwości uspokajających i odprężających. Ponadto działa rozkurczająco i osłania wątrobę.

 

 

Dodane przez: CSGroup CSGroup Kategoria: Root Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 300

Komentarze

scanner