Jak małże pomagają na chore stawy?

Ból stawów dotyka ogromną liczbę osób, w tym również ludzi młodych. Może być spowodowany urazami lub stanami chorobowymi, a nawet mieć podłoże genetyczne. Nie ma żadnych wątpliwości, że dolegliwości ze strony stawów utrudniają codziennie funkcjonowanie. Warto jest włączyć naturalne preparaty, które będą wspierały ich pracę. Jedną z takich substancji jest małż zielony nowozelandzki. W jaki sposób pomaga na chore stawy?

Małż zielony na ból stawów

Małż zielony, znany również jako małż nowozelandzki lub omułek zielonowargowy, jest zwierzęciem zaliczanym do skorupiaków. Żyje przede wszystkim wzdłuż wybrzeży Nowej Zelandii. Wymaga specjalnych warunków hodowlanych i niezwykle czystej wody do życia. Skorupiak składa się z białka, węglowodanów, minerałów, lipidów oraz chondroityny. Do celów zdrowotnych pozyskuje się ekstrakt z omułka nowozelandzkiego. Jest cennym źródłem:

- witamin A, C, E oraz z grupy B i D,
- wapnia, żelaza, potasu, fosforu, selenu,
- fosfolipidów,
- steroli,
- nasyconych kwasów tłuszczowych.

Małż zielony stał się popularny za sprawą rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii. Spopularyzowali go Maorysi, czyli autochtoniczna grupa etniczna tego kraju. Naukowe badania nad tymi skorupiakami prowadzone są już od XX wieku. Wykazały, że wspomagają organizm w walce z bólami kręgosłupa oraz chorobami stawów. Po produkty z ekstraktem z omułka sięga się w przypadku wielu dolegliwości, w tym reumatyzm, artretyzm, a nawet astma. Na rynku dostępne są preparaty w formie tabletek, kapsułek, mielonego proszku, jak i balsamów, kremów oraz maści.

Właściwości małży nowozelandzkich

Małże nowozelandzkie często dodawane są do naturalnych suplementów diety na stawy. Pozyskiwany ekstrakt wzmacnia kości i stawy, a także zmniejsza stany zapalne. Skorupiak ten wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości i wspomaga wiele procesów zachodzących w organizmie. Są to przede wszystkim:

- uczestniczy w produkcji kolagenu i elastyny,
- zmniejsza obrzęki,
- wspiera regenerację tkanki kostnej,
- zwiększa zdolność wiązania wody w organizmie,
- działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo,
- poprawia funkcjonowania łąkotki,
- usprawnia pracę i ruchliwość stawów,
- zmniejsza sztywność stawów,
- wspomaga leczenie artrozy,
- uzupełnia płyny stawowe.

Za właściwości przeciwzapalne odpowiadają zawarte w nim glikozaminoglikany. Oprócz tego małż nowozelandzki zawiera kwas krzemowy, który ma właściwości regenerujące strukturę komórek. Ponadto zatrzymuje procesy starzenia się oraz pobudza tkankę łączną do regeneracji. Dodatkowe korzyści to poprawa wyglądu cery, włosów i paznokci. Stanowi również cenne wsparcie przy egzemie, łuszczycy, alergiach i problemach z układem oddechowym.

Suplementacja chorych stawów

Bóle mięśni i stawów są ogromnym problemem wielu ludzi, dlatego na rynku dostępnych jest szereg preparatów wspomagających codziennie funkcjonowanie. Chociaż suplementy z ekstraktem z małża nowozelandzkiego należą do jednych z najlepszych, dobrze pamiętać również o innych produktach. Po jakie inne suplementy warto sięgać?

- Suplementy zawierające MSM (siarkę), która jest budulcem mazi stawowej i układu szkieletowego.
- Suplementy zawierające ekologiczne zioła takie, jak arcydzięgiel, diabelski pazur, nawłoć pospolita, tasznik pospolity, tarczyca bajkalska, vilcacora oraz kurkuma. Łagodzą bóle zwyrodnieniowe, reumatoidalne oraz wykazują działanie przeciwzapalne.

Małża zielona to cenne wsparcie podczas bólu mięśni i stawów. Poprawia sprawność układu kostnego, a także zmniejsza obrzęki i stany zapalne. Stanowi doskonały suplement wspierający codzienne funkcjonowanie osób borykających się z problemami ze stawami.

Dodane przez: Kategoria: Blog Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 4653

Komentarze

scanner