4 korzyści kąpieli solnych z solą Epsom

Uwielbiasz gorące kąpiele po ciężkim dniu? Połącz przyjemne z pożytecznym i koniecznie wypróbuj soli Epsom. Inaczej nazywana jest solą gorzką, angielską lub solą kwasu siarkowego i magnezu. Ma wiele właściwości prozdrowotnych oraz wykazuje działanie rozluźniające, odprężające, przeciwzapalne oraz zmniejsza wydzielanie sebum. Dzięki temu kąpiele z jej użyciem bardzo dobrze działają na cały organizm. Nie tylko redukuje stres, zmniejsza dolegliwości ze strony mięśni i stawów, ale też dostarcza dużą ilość związków magnezu do ciała, co przekłada się na zwiększenie produkcji serotoniny. Bez wątpienia jest to produkt, którym warto się zainteresować i wypróbować w swoich łazienkowych rytuałach. Warto też zaznaczyć, że produkt ten jest dość tani. Cena soli Epsom to nie więcej niż 10 złotych za kilogram. Taka ilość starczy na wiele kąpieli.

Sól Epsom na bóle kostno - stawowe

Sól Epsom działa rozluźniająco na mięśnie i stawy. Dzięki temu kąpiel z jej dodatkiem pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych ze strony narządu ruchu. Doskonale radzi sobie z bólem szyi, pleców, nóg czy rąk. Co więcej, badania wykazały, że sól Epsom pozytywnie działa na pacjentów z chorobami reumatycznymi. Dlatego jest również polecana przez reumatologów. Wspiera leczenie dolegliwości ze strony układu kostnego, dlatego warto spróbować kąpieli w przypadku częstych bólów głowy, kolan, pleców czy rąk. Jeśli przyjmujesz naturalne preparaty na stawy i chcesz wzmocnić ich działanie lub bardziej ulżyć swojemu ciału – koniecznie wypróbuj kąpiel z udziałem soli gorzkiej.

Sól Epsom na obrzęki

Sól Epsom wykazuje właściwości nie tylko rozluźniające, ale także kojące i przeciwzapalne. Dzięki temu kąpiele solne z jej udziałem znajdują szerokie zastosowanie w redukowaniu istniejących i zmniejszeniu prawdopodobieństwa pojawienia się kolejnych obrzęków, stłuczeń, siniaków. Jeśli chcesz działać na konkretnym obszarze Twojej skóry – zrób kompresy nasączone solą i przyłóż je w bolące miejsce. Kąpiele z solą Epsom natomiast dobrze sprawdzą się w przypadku częstych obrzęków nóg, podatności na sińce, a także gdy często towarzyszy Ci tzw. uczucie ciężkich nóg. Jest też zalecana osobom mającym ciężką pracę stojącą.

Sól Epsom na ratunek cerze

Czy wiesz, że kąpiel w soli Epsom lub przemywanie roztworem łagodzi objawy trądziku? Jest to bez wątpienia jedna z największych korzyści tego produktu. W sposób nieinwazyjny i naturalny zmniejsza nasilenie wyprysków na twarzy, plecach czy dekolcie. Oprócz tego poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Przede wszystkim reguluje wydzielanie sebum, co zmniejsza przetłuszczanie się włosów oraz mniejsza skłonność twarzy do wyprysków.

Sól Epsom po stresującym dniu

Sól Epsom działa odprężająco, co jest jej ogromną zaletą. Kąpiel z użyciem tej substancji działa rozluźniająco, zmniejsza uczucie zdenerwowania i niepokoju, koi nerwy po ciężkim dniu, a do tego ułatwia zasypianie. Czyni to z soli Epsom doskonały produkt dla zapracowanych osób, które cierpią na chroniczne zmęczenie i są narażone na ciągły stres. Aby spotęgować działanie soli Epsom, można do kąpieli dodać kilka kropel olejku eterycznego, na przykład lawendowego lub eukaliptusowego.

Jak przygotować kąpiel z solą Epsom

Tak jak wspomnieliśmy – kąpiel z solą Epsom redukuje stres, łagodzi bóle i obrzęki, a także pomaga w zasypianiu. Dlatego najlepiej jest ją wykonać tuż przed snem. Do wanny z ciepłą wodą należy wsypać dwie pełne szklanki soli Epsom i odczekać, aż substancja się rozpuści. Sama kąpiel powinna trwać około 20 minut, jednak warto po tym czasie pozwolić skórze jeszcze bardziej przyswoić wszystkie składniki i nie wycierać jej od razu ręcznikiem. Należy pamiętać o tym, że kąpiel służy relaksowi, odprężeniu oraz wchłanianiu prozdrowotnych substancji zawartych w soli. Dlatego koniecznie oczyść skórę przed kąpielą z pozostałości balsamu do ciała czy innych kosmetyków.

Dodane przez: Kategoria: Blog Dnia: Komentarz: 0 Wyświetlenia: 3933

Podobne tagi

    Komentarze

    scanner