Colostrum 

Poród jest doświadczeniem bardzo wyczerpującym nie tylko dla matki, ale również dla nowo narodzonego dziecka. O ile kobieta po tym wymagającym nadludzkiego wysiłku wydarzeniu może regenerować siły dzięki pożywnym posiłkom spożywanym wprost z talerza, to jej maleństwo potrzebuje żywności na miarę swoich potrzeb – zwłaszcza, że sama czynność jaką ...

Poród jest doświadczeniem bardzo wyczerpującym nie tylko dla matki, ale również dla nowo narodzonego dziecka. O ile kobieta po tym wymagającym nadludzkiego wysiłku wydarzeniu może regenerować siły dzięki pożywnym posiłkom spożywanym wprost z talerza, to jej maleństwo potrzebuje żywności na miarę swoich potrzeb – zwłaszcza, że sama czynność jaką jest spożywanie pokarmu stanowi dla niego ogromny wydatek energetyczny. Dlatego właśnie najmądrzejsza matka świata, czyli Matka Natura, zatroszczyła się o to, żeby młode ssaki tuż po narodzinach mogły jak najszybciej „stanąć na nogi” - dosłownie albo w przenośni. Zapewniła im żywność wyjątkowo bogatą w różnego rodzaju substancje odżywcze niezwykle cenne dla ludzkiego organizmu.

Colostrum - co to jest za specyfik?

To, być może tajemnicze jeszcze dla niektórych osób, pojęcie oznacza płyn znany powszechnie pod nazwą „siara”. Chodzi o bardzo bogaty w substancje odżywcze płyn spożywany przez noworodki ssaków, powstający w gruczołach mlekowych matki w okolicach porodu. Dotyczy to także człowieka, jednak colostrum BIO jako suplement jest pochodzenia zwierzęcego, niemal identycznego do ludzkiego.

Suplement diety colostrum – właściwości lecznicze

Ekologiczna siara bydlęca, czyli colostrum zawarte w suplementach, posiada naturalnie moc składników służących także ludzkiemu zdrowiu. Dzięki zawartej w nim laktoferynie bardzo skutecznie zwalcza infekcje. Jest zarazem preparatem łagodnym ponieważ musi być bezpieczne dla najdelikatniejszych organizmów – tuż po ich narodzinach. Colostrum, o zawartości ponad 35% immunoglobin, zapobiega różnego rodzaju zakażeniom oraz walczy z bardzo różnorodnymi szczepami bakterii, wirusami i grzybami. Ponadto laktoferyna sprawia, że szkodliwe dla ludzkiego organizmu bakterie odporne wcześniej na wpływ różnego rodzaju antybiotyków stają się nieco bardziej wrażliwe w tym zakresie, dzięki czemu z pomocą colostrum łatwiej zwalczać nawet uciążliwe infekcje. Także dzięki laktoferynie cechujące colostrum właściwości są dodatkowo wzmacniane. Zwiększa ona liczebność komórek zwanych „natural killers”, czyli szczególnego rodzaju limfocytów należących do układu odpornościowego. Tymczasem siara bydlęca w płynie zawiera substancje przeciwwirusowe mające chronić nawet przed wirusem HIV (co jak dotąd wykazały testy in vitro). Colostrum pozwala również obniżać ciśnienie krwi, ogranicza uwalnianie się nadmiaru szkodliwego kwasu solnego w żołądku a także wpływa na zwiększone wydzielanie się serotoniny – hormonu szczęścia, zapobiegając depresji. A to tylko część z szerokiego wachlarza właściwości tego preparatu mającego zaspokajać wszystkie potrzeby nowonarodzonego organizmu.

Siara bydlęca w płynie BIO oraz konwencjonalna standaryzowana na zawartość immunoglobulin (IgG) – wszystko co najlepsze.

Ten odżywczy, uodparniający płyn pochodzi oczywiście wyłącznie od krów z hodowli ekologicznych. Jest to najwyższej jakości siara - z pierwszego oraz drugiego udoju po przyjściu na świat cielęcia. Jej płynna forma sprawia, że colostrum w płynie BIO jest bardzo łatwo przyswajalne również przez ludzki organizm.

Więcej
Znaleziono produktów: 1

82,41 zł
Produkt dostępny

BIO COLOSTRUM W PŁYNIE, zawartość Immunoglobulin (IgG) powyżej 35%. Colostrum (siara bydlęca w płynie 125 ml) wytwarzane przez samicę ssaków w pierwszych godzinach po porodzie, pozyskane z pierwszego oraz drugiego dojenia. Colostrum jest całkowicie naturalnym produktem, a zawarte w nim substancje nie występują w żadnym innym produkcie pochodzenia...

Wyświetla 1 - 1 z 1 produktu

scanner